DRAPIEŻNIK RADUNIA 2011

/ 1 komentarzy

Po raz pierwszy trzech zawodników z naszego koła brało udział w zawodach spinningowych „Drapieżnik Radunia ‘2011”. Rywalizacja była zacięta, w zawodach startowało 63 zawodników i w ciągu sześciu godzin spinningowania złowiono 69 okoni o łącznej wadze niemal 9kg. Ciesząca się dużą popularnością impreza wśród spinningistów, w tym roku zgromadziła 63 uczestników; dwie kobiety, pięciu juniorów i pięćdziesięciu sześciu seniorów ( 21 z Wałcza; 8 z Mirosławca; po 6 z Piły i Czarnkowa; po 4 z Szamocina i Czaplinka; 3 z Człopy; po 2 z Koszalina, Trzcianki, Polanowa i Złotowa oraz 1 z Jastrowia.
Zawody rozpoczęły się godz. 7.30 i trwały do 13.30 (sześć godzin) W zawodach nie udało się złowić szczupaka, były tylko okonie. Niestety tylko niespełna połowa zawodników (31) powróciła z nad brzegów jeziora Raduń z okoniem. Nasi koledzy z koła; Tomczak Mirosław i Tomczak Wojciech złowili po dwa okonie, a Templin Rafał jednego. W ogólnej klasyfikacji zawodów spinningowych „Drapieżnik Radunia ‘2011” uklasyfikowało naszych kolegów od 12 do 29 miejsca.
Zwycięzcą zawodów został reprezentant Koła PZW „Lin” Mirosławiec, który uzyskał 1305 punktów. Na miejscu drugim wędkarz Koła PZW „Rapa” Wałcz Mieczysław Ułanowski, który zdobył 1080 punktów, oraz złowił największą rybę zawodów – okonia o wadze 455 gram. Trzecią lokatę wywalczył kolejny zawodnik Koła „Lin” – Artur Jenda, który uzyskał 960 pkt. Kolejne miejsca, zajęli: Artur Nowak (Lubasz – 945 pkt.); Ryszard Nadskakuła (Piła – 420 pkt.); Tadeusz Wekwejt (Szamocin – 365 pkt.); Tadeusz Osowski (Czarnków – 360 pkt.); Zygmunt Osadowski (Polanów – 250 pkt.); Michał Ziemski (Piła – 245 pkt.); Piotr Milko (Czaplinek) i Krzysztof Chora (Wałcz) – obydwaj po 235 pkt. Wśród juniorów, zwyciężył reprezentant Klubu Juniora Wałcz Miasto Łukasz Jaroszewski (115 pkt.); drugi był Damian Maciejny (także KJ – 90 pkt.); trzeci był również zawodnik tego klubu Michał Adamowicz (60 pkt.).
Maciej Frejmut wygrał nie tylko zawody, ale także zdobył łódź wędkarską, ufundowaną przez właściciela firmy „PAMBOT” z Człopy – Pawła Mądrego; ponadto otrzymał także okazały puchar, ufundowany przez organizatorów. Zdobywcy najwyższych miejsc, uhonorowani zostali nie tylko pucharami i okolicznościowymi statuetkami, ale także nagrodami, które ufundowali: poseł na Sejm RP Paweł Suski, Elżbieta i Edmund Szczygłowscy, firma GRAFF , – Jacek Antoniewicz i Mirosław Dolecki, firma El Kamo pana Łukasza Świstaka, oraz redakcja "Ziemi Wałeckiej ".
Niedzielne zawody sędziowali i przeprowadzili: Jerzy Niedźwiedzki, Ireneusz Obermajer, Henryk Laszczkowski i Franciszek Lewicki, a nagrody wręczał prezes Koła PZW Wałcz Miasto Tadeusz Kaczorowski.