Drapieżnik Warty 2011 - relacja z zawodów

/ 1 komentarzy / 22 zdjęć


W dniu 07.08.2011r. Marina w Lądzie już po raz szósty gościła zawodników Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych DRAPIEŻNIK WARTY 2011. Organizatorem zawodów była grupa zapaleńców i miłośników spinningu z Pleszewskiego Klubu Spinningowego PPL-SPIN. Areną zmagań dla spinningistów była rzeka Warta.

W szranki stanęło 63 seniorów, 5 juniorów oraz pierwsza kobieta – Pani Dorota Kaczmarek z Poznania, która od Prezesa pleszewskiego klubu została przywitana kwiatkiem.

Wśród zawodników znaleźli się wielkopolscy spinningiści z takich miejscowości jak: Poznań, Lądek, Konin, Kalisz, Miłosław, Luboń, Książ Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski, Zagórów, Leszno, Słupca oraz Pleszew. Ogromnie cieszy fakt, że na naszych zawodach startują zawodnicy z innych zakątków Polski. W tym roku zawitali do nas goście z tak odległych miejscowości jak: Warszawa, Łódź, Koło, Sieradz, .
Z pewnością wpływ na tak duże zainteresowanie imprezą miał fakt umieszczenia informacji o zawodach w Internecie. Spinningiści przed zawodami otrzymali: napoje, pamiątkowe kubki lub podkładki pod mysz z wędkarskim motywem, mapy ufundowane przez Miasto i Gminę Pleszew i wizytówki sponsorów, worki na ryby, długopisy, kartki na posiłek, przynęty od firmy SPINMAD lub firmy Jaxon.
Sędzią głównym zawodów był Mieczysław Machajewski, a sędzią wagowym Stanisław Tyczyński z Kalisza. Sędzia główny przedstawił regulamin i zasady rozgrywania zawodów spinningowych zwracając szczególną uwagę na podniesiony na czas zawodów wymiar ochronny okonia do 20 cm. Głównym celem jaki przyświecał nam podnosząc wymiar była chęć pozostawienie w wodzie niewielkich ryb, które na wielu innych imprezach kończą swój żywot.
Prezes klubu zachęcał do wsparcia akcji walki z kłusownictwem którą prowadzi nad urokliwą Parsętą OSA czyli Odmłodzona Sekcja Antykłusownicza. (www.osa-parseta.pl)

O godz. 7.00 wędkarze szybko rozeszli się nad dzikie i niedostępne w wielu miejscach miejscówki. Czas zawodów określono na sześć godzin.


O godzinie 10.43 przy punkcie wagowym zameldował się Arkadiusz KRZANOWSKI z Koła Kalisz Miasto zyskując sporą premię punktową.


Tuż za nim pojawił się junior Hubert Owczarek, który położył na wagę bolenia 65 cm. Młody adept spinningu, zmęczony trudnym terenem po złowieniu bolenia zakończył łowy.

Pod koniec zawodów zawodnicy przybywali do Mariny, ważyli ryby i oddawali się wędkarskim dyskusją. Zawodnicy licznie zgromadzili się przy stoisku wystawionym przez Pracownię Wędkarską Fishingrod Sergiusza KASPRZYKA, która prezentowała swoje wyroby oraz blanki.


Można było wszystko sprawdzić, dotknąć, porzucać, a przede wszystkim porozmawiać o wędkach z prawdziwym pasjonatem i profesjonalistą.

Zawodnicy złowili łącznie 87 ryb, najczęstszą zdobyczą były okonie (82 szt.) trafiał się również boleń, oraz cztery szczupaki. Podczas, gdy komisja sędziowska obliczała wyniki, zmęczeni zawodnicy zajadali się flakami i popijali zimne piwo. Specjalną nagrodę otrzymała pierwsza spinningistka na zawodach – pani Dorota.


Po posiłku oficjalnie podsumowano zawody. Cieszy ogromnie fakt, że wszyscy juniorzy złowili ryby. W kategorii juniorów klasyfikacja przedstawiała się następująco:
1.Hubert OWCZAREK – WSK Kalisz -2195 pkt. (boleń 65 cm)
2.Michał KUCZKOWSKI – PPL-SPIN Pleszew – 335 pkt. (3 okonie)
3.Szymon PIETROWSKI – Pleszew – 280 pkt. (okoń)

Klasyfikacja w kategorii seniorów przedstawiała się następująco:
1.Arkadiusz KRZANOWSKI - Koła Kalisz Miasto – 4070 pkt. (komplet okoni)
2.WOJTKOWIAK Paweł - PPL-SPIN Pleszew 1640 pkt. (Szczupak 55 cm i 4 okonie)
3.Artur PIETROWSKI - Pleszew – 1305 pkt (szczupak 50 cm 3 okonie)

Pierwsza dziesiątka seniorów i wszyscy juniorzy zostali uhonorowana nagrodami w postaci sprzętu wędkarskiego, a także upominkami ufundowanymi przez sponsorów imprezy:

JAXON Andrzej Podeszwa – www.jaxon.pl
AJ GROUP SP. Z O.O. www.ajgroup.pl/
'Pracownia ART-ROD Mańczak i Mytko' - www.art-rod.com
Koło PZW w Pleszewie
Zarząd Okręgu PZW w Kaliszu
Woblery WOBI www.woblerywobi.com/

SPINMAD s.c. www.spinmad.pl/

Sergiusz KASPRZYK Pracownia wędkarska www.fishingrod.pl

MAGO - firma handlowo-usługowa, sklep wędkarski - Grzegorz KRYSTEK

Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie

Kolejnym punktem programu było losowanie upominku wśród spinningistów, którym nie udało się złowić ryby. Pani Dorota szczęśliwie wylosowała Adama Gembalskiego, który otrzymał Puchar, zestaw konserw rybnych oraz miotłę, aby zajął się lepiej czymś bardziej pożytecznym. Choć niektórzy mówili, że miotła była po to, aby na następnych zawodach pozamiatał.
Na koniec zawodów pozostała jeszcze do rozlosowania tradycyjna już nagroda niespodzianka. W bieżącej edycji zawodów była to wędka uzbrojona przez Sergiusza Kasprzyka z dedykacją „Drapieżnik Warty 2011”.

Szczęście uśmiechnęło się do Zenona Szymańskiego z Ostrowa.

Wspólne zdjęcie zwycięzców, głównego sponsora, sędziów i organizatora.
Już dziś zapraszamy za rok na kolejne zawody DRAPIEŻNIK WARTY 2012.


 


4.4
Oceń
(15 głosów)

 Drapieżnik Warty 2011 - relacja z zawodów - opinie i komentarze

robson1robson1
0
Gratulacje za udane zawody,i oczywiście dla najlepszych.
Pozdrawiam Robert
(2011-08-14 22:29)

skomentuj ten artykuł