Drogie wędkowanie

/ 5 komentarzy

Ponieważ aura sprzyja wędkarskim wyprawom , zaczyna się pracowity sezon dla Społecznej Straży Rybackiej. Częste patrole , zwłaszcza w najmniej spodziewanych miejscach przynoszą pierwsze rezultaty. Niestety dla niektórych amatorów wiosennej rybki nie są one zbyt przyjemne. Trafiają się ryzykanci którzy wędkują bez ważnych opłat. Są też tacy którzy w ogóle nie posiadają dokumentów uprawniających do wędkowania. Dla tych osób wiosenna przygoda z wędką przeważnie kończy się zatrzymaniem za pokwitowaniem sprzętu . Jest on przekazywany do Państwowej Straży Rybackiej jako dowód do dalszego postępowania. Postępowanie takie w większości kończy się mandatem karnym. Nie warto więc ryzykować bo koszt opłaty za wędkowanie wzrośnie o kwotę mandatu. Mamy nadzieję że takich przypadków będzie coraz mniej. Życzymy wszystkim Wędkarzom miłego i bezstresowego relaksu nad wodą

 


5
Oceń
(17 głosów)

 

Drogie wędkowanie - opinie i komentarze

ElmiszelloElmiszello
+1
Dokładnie ja właśnie dzisiaj z kolegami podczas patrolu na rzece Tanew (PZW Zamość) natrafiłem na pana z nieważnymi dokumentami. A ogólnie to sezon w pełni bo widać po brzegach jak już są wydeptane przez wędkarzy. Pozdrawiam i życzę spokojnych patroli . (2014-02-23 18:08)
grisza-78grisza-78
+1
Ja też życzę wszystkim strażnikom jak najmniej pracy. Sam byłem w straży przez 12 lat i wiem o co biega ;) (2014-02-25 15:31)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
+1
A ja co bym powiedział dla strażników. To by w tym roku wasze patrole owocowały w notatki służbowe "Nie stwierdzono naruszeń ustawy o rybactwie śródlądowym". I by to było najprawdziwszą prawdą. (2014-02-28 23:49)
terelaczekterelaczek
+1
A ja bym prosił o więcej kontroli w moich rejonach bo sieci na Wiśle jest więcej niż wędkarzy:/ a sami nie poradzimy sobie z tym.. (2014-03-19 22:21)
CYTRYNA777CYTRYNA777
+1
WITAM Jestem już po szkoleniach P.Z.W I PSR I TEZ WYWOŁUJE wojnę kłusolom to prawda siatek na Wisłę sporo sam taka zgłaszałem do P.S.R. Wczoraj po spining-owaniu na okonia i małolatom tez zwróciłem uwagę że guma 10 cm to nie jest na okonia. pozdrawiam (2014-03-23 11:42)

skomentuj ten artykuł