Druga Tura Zawodów Spinningowych koła Baszt 2014

/ 21 zdjęć


Nadszedł czas wyłonienia najlepszego spinningisty 2014 roku. W niedzielę 19 października o poranku wyjechaliśmy autobusem do Zatomia Nowego, by na Warcie rozegrać drugą turę zawodów. Na miejscu zjawiliśmy się o godzinie 7 i po przedstawieniu regulaminu 23 kolegów ruszyło nad Wartę. Koniec zawodów określono na godzinę 12:00. Do dyspozycji był prom, by przeprawić się ewentualnie na lewy brzeg Warty. Nikt z kolegów jednak z niego nie skorzystał i wszyscy zostali na prawym brzegu rozchodząc się w dół biegu jak i w górę. Dzień zapowiadał się słoneczny i tak też było. Temperatura powietrza wzrosła do 20 st. Po zawodach zamówiono w "RANCZU PRZY PROMIE" - Gospodarstwie Agroturystycznym ciepły posiłek mianowicie tradycyjną grochówkę z wkładką kiełbasianą. O godzinie 12 zaczęli schodzić się pierwsi zawodnicy z rybami jak i bez ryb. Tych ostatnich było więcej. Ryby do wagi przedstawiło 10 zawodników. Rewelacji nie było. W sumie złowiono 3,8 kg ryb, w tym były 3 szczupaki złowione przez Roberta Białka - 1,08 kg, Marka Korcza - 0,82 kg i Przemka Andraszyka - 0,63 kg. Okoni było 1,27 kg. Podczas zawodów obowiązywał dla okoni 18 cm wymiar ochronny. Zawodnicy posilili się ciepłą strawą i można było przystąpić do ogłoszenia oficjalnych wyników po dwóch turach zawodów. Oto pierwszych 6 miejsc:
1 - Jacek Rosa - suma miejsc 6 (pkt. za złowione ryby 1780)
2 - Marek Korcz - suma miejsc 6 (pkt. za złowione ryby 1390)
3 - Robert Białek - suma miejsc 8
4 - Piotr Wojtkowski - suma miejsc 11 (pkt. za złowione ryby 1370)
5 - Karol Janas - suma miejsc 11 (pkt. za złowione ryby 890)
6 - Darek Kucz - suma miejsc 13
Jak widać w 4 przypadkach decydowała suma punktów za złowione ryby. Rozstrzygnięcie zawodów spinningowych zaliczane jest do klasyfikacji GRAND PRIX 2014. 
Po wręczeniu dyplomów i upominków udaliśmy się w drogę powrotną do domowych pieleszy.
Poniżej jest link do tabeli końcowej zawodów oraz filmik pokazujący przeprawę promową łączącą Zatom Stary z Zatomiem Nowym.  


5
Oceń
(2 głosów)

 

Dokumenty (1)Druga Tura Zawodów Spinningowych koła Baszt 2014 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł