Zaloguj się do konta

Drugi lin na brąz

Drugi lin na brąz
Mój optymizm i wielkie nadzieje na powtórzenie sukcesu, spowodowane ostatnio złowionym linem, powoli słabną. Minęła kolejna godzina, a żaden z zestawów jeszcze nawet nie drgnął. Jak tylko minęła 10.00 zacząłem kombinować, co by tu można było ulepszyć i czym skusić rybkę do brań. Mając na lewym zestawie jak poprzednio, kulkę Nash dokonałem tylko jej wymiany. Natomiast na prawy zestaw po wymianie haka na nr 8, postanowiłem założyć na silikonowy pierścień 8mm pellet do metody, Genesis Carp o silnym aromacie czosnkowym. Podczas ostatnich zakupów w Centrum Wędkarskim w Swarzędzu, poleciła mi go jak zawsze kompetentna obsługa. Wielkie dzięki dla całej ekipy „Niegrzecznego Karolka”.
Po zmianie przynęt usiadłem wygodnie na fotelu spojrzałem na słońce i zegarek. Za kwadrans jedenasta. Słońce już całkiem wysoko i coraz mocniej przebija się poprzez delikatne jeszcze liście olszyny.!
Skończyłem dosłownie wypowiadać ostatni wyraz, jak delikatna szczytówka wędziska Genessis pro method feeder, raz i drugi mocno została przygięta. Prawie w drugie tempo płynnym i zdecydowanym ruchem podniosłem wędzisko, które wygięło się w piękną parabolę. Pierwsza reakcja i już byłem pewien, że to jest ta ryba po którą tu przyjechałem. Delikatne wędzisko pięknie amortyzowało, każde mocne przyduszenie ryby do dna i po chwili w promieniach słońca, tuż po powierzchnią pojawił się ten piękny, złotawo zielonkawy refleks dużego lina.
Na dużym pomoście wędkował Kolega, którego poprosiłem o pomoc i  pomógł mi w fotkach i wypuszczaniu lina. Cieszymy się obaj widząc piękny okaz. Dla mnie radość jest podwójna, gdyż lin jest większy od poprzedniego.  Przy długości 47cm, waga 1,8kg. Super, to ponownie na brąz.
Po krótkiej sesji okaz wraca do jeziora
https://youtu.be/JZZGT0Hi8pE
Czy następnym razem złamiemy 50cm?
Zanęta
Zanęta stanowiła mieszankę składającą się z gotowej (nawilżonej) zanęty Trapera do metody o smaku ochotki, z dodatkiem garści drobnego pelletu Solar Carp Food 365 Pellets (chilli club) i karasiowej zanęty Lorenca.
 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej