Drużynowe zawody VIII Rejonu


Niepewni pogody zaopatrzyliśmy się w namiot i parasole. Wczesnym rankiem, gdy rodziny smacznie spały wyruszyliśmy w kierunku Strzyżewa, gdzie na Obrze miały się odbyć drużynowe zawody spławikowe VIII Rejonu . Wraz z drużyną jechało 5 kolegów z zarządu Koła, jako że z racji wygranych w ubiegłym roku zawodów, obecne my organizowaliśmy i należało przygotować stanowiska. Drużynę stanowiło 3 seniorów: Jacek, Sebastian i Łukasz (triumfatorzy zawodów o tytuł MISTRZA KOŁA 2009) i Mateusz jako młodzieżowiec.
Do zawodów przystąpiło 9 drużyn reprezentujące Koła zrzeszone w VIII Rejonie tj. Koła z Opalenicy, Grodziska Wlkp., Rostarzewa, Bolewic, Nowego Tomyśla, Lwówka, Rakoniewic, Granowa i i nasze z Buku. Po odprawie i losowaniu zawodnicy rozeszli się w swoje sektory na stanowiska.
Z chwilą rozpoczęcia połowów zaczęły się pierwsze brania i pierwsze ryby lądowały w siatkach. Przeważała płotka. Sporadycznie ktoś złapał leszcza. Nie było zawodnika bez ryby. Po zważeniu przystąpiono do podsumowania wyników drużyn i indywidualnych.
1 miejsce z sumą punktów = 9 zajęła drużyna z Nowego Tomyśla,
2 miejsce z sumą punktów = 13 zajęła drużyna z Lwówka,
3 miejsce z sumą punktów = 17 zajęła drużyna z Rakoniewic (zdecydowała waga złowionych ryb),
4 miejsce z sumą punktów = 17 zajęła drużyna z Buku,
5 miejsce z sumą punktów = 18 zajęła drużyna z Rostarzewa,
6 miejsce z sumą punktów = 19 zajęła drużyna z Grodziska Wlkp,
7 miejsce z sumą punktów = 26 zajęła drużyna z Opalenicy,
8 miejsce z sumą punktów = 30 zajęła drużyna z Bolewic,
9 miejsce z sumą punktów = 31 zajęła drużyna z Granowa.
Klasyfikację indywidualną w kategorii seniorów wygrał Kolega Przemysław Grzeszkowiak z Koła Nowy Tomyśl wynikiem 6620 pkt, a w kategorii młodzieżowców Kolega Patryk Mendel z Koła Lwówek wynikiem 3140 pkt.
Zwycięzcy indywidualni oprócz upominków otrzymali okolicznościowe puchary. Puchary otrzymały również 3 pierwsze drużyny.
Posileni smaczną zupą gulaszową zawodnicy rozjechali się do domów. Okazało się, że matka natura sprzyjała organizatorom, bo parasole oraz namiot nie były przydatne.
Tabela z wynikami w załączniku, a zdjęcia w 'Galerii'.

 


3.9
Oceń
(14 głosów)

 

Dokumenty (1)



Drużynowe zawody VIII Rejonu - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł