Drużynowe zawody SSR VIII Rejonu PZW 27.04.14

/ 1 komentarzy / 10 zdjęć


W dniu dzisiejszym tj. 27 kwietnia 2014 roku odbyły się pierwsze z cyklu zawodów drużynowych kół skupionych w VIII Rejonie PZWOkręgu Poznańskiego. Rywalizowali strażnicy Społecznej Straży Rybackiej w drużynach czteroosobowych. Wystartowało 8. reprezentacji kół z: Bolewic, Buku, Grodziska Wlkp., Lwówka, Nowego Tomyśla, Opalenicy, Rakoniewic i Rostarzewa.
Punktualnie o godzinie 7 przybyłych do Ciesiel nad jez. Niepruszewskie przywitał prezes Koła z Buku jako organizator tegorocznego cyklu zawodów rejonowych. Z regulaminem zapoznał zawodników sędzia główny zawodów Jacek Rosa. Sędziami kontrolnymi byli koledzy Dionizy Łukaszyk, Marek Korcz i Ryszard Kopczyński, a sędzią sekretarzem Piotr Hitner. Zawody odbywały się zgodnie z RAPR od godziny 8.30 do godziny 12.30 jako 1. tura w czterech sektorach po ośmiu zawodników. O zajętym miejscu w klasyfikacji drużynowej decydowała suma miejsc z poszczególnych sektorów zajętych przez zawodników drużyny. O 8.25 padł pierwszy strzał na rozpoczęcie nęcenia, a o 8.30 kolejny strzał zezwalający łowić ryby. Aura zapowiadała się niezbyt ciekawie ze względu na wiatr północno
wschodni, lekkie zamglenie i chwilami siąpiącą mżawką. Pod koniec zawodów aura bardzo się poprawiła. Ryby tym razem były bardzo przychylne zawodnikom. W siatkach lądowały krąpie, leszczyki, płotki no i ukleje. O godzinie 12.25 padł kolejny strzał informujący zawodników, ze do końca zawodów zostało 5 minut. Po upływie właśnie tych minut padł ostatni strzał kończący rywalizację. Sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb. Nie było zawodnika, który nie mógłby się
pochwalić złowioną rybą. Każdy coś tam miał w siatce. Średnia na zawodnika wyniosła 4,12 kg. Po naniesieniu wyników z poszczególnych sektorów wyłoniono zwycięzców drużynowych. Zwyciężyło koło nr 116 z Rakoniewic z sum a punktów równą 4. Zawodnicy tej drużyny zajęli 1 miejsca we wszystkich sektorach. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Nowego Tomyśla (10,5 pkt.), Rostarzewa (14 pkt.), Bolewic (18 pkt), Grodziska Wlkp. (22,5 pkt.), Buku (23,5 pkt.), Lwówka (23,5 pkt.) i Opalenicy (28 pkt.). W przypadku Buku i Lwówka zdecydowały małe punkty 16750 dla Buku i 16430 dla Lwówka. Pierwsze trzy drużyny uhonorowane zostały okolicznościowymi pucharami i dyplomami. Dyplomy otrzymały również pozostałe drużyny. Upominkami nagrodzono miejsca 1 do 6 w klasyfikacji indywidualnej. Byli to następujący koledzy: Mendel Patryk, Górny Ariel, Mendel Dariusz, Smoliński Karol, Polak Roman i Przybyła Józef. Puchary i upominki wręczał prezes Andrzej Lebiotkowski. W czasie gdy pracował sekretariat zawodów zawodnicy mogli posilić się pyszną pikantną zupą gulaszową przygotowaną przez naszego kolegę Mirka Tomczaka.

Poniżej można znaleźć pełne wyniki zawodów

W tym miejscu należy podziękować za pomoc w organizacji zawodów Sołectwu z Otusza, PUB Fiskaz u Henia i OSP Buk. 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Dokumenty (2)Drużynowe zawody SSR VIII Rejonu PZW 27.04.14 - opinie i komentarze

carllacarlla
0
Witam, nie mogło mnie być na pierwszych zawodach, ale obiecuje ze pojawię sie na kolejnych..... Z tego co słyszałam organizacyjnie wywiązaliście się świetnie. Gratuluję i dziękuje za zdjęcia :) (2014-04-28 12:49)

skomentuj ten artykuł