Zaloguj się do konta

Drużynowy Mistrz VIII Rejonu Okręgu Poznań 2014

Kolejne zawody reprezentacji kół zrzeszonych w VIII Rejonie PZW Okręgu Poznań odbyły się w minioną niedzielę na jeziorze Niepruszewskim w Cieślach. Organizatorem zawodów Rejonowych w tym roku jest koło Nr 2 "Baszta" w Buku. Już w sobotę wieczorem teren zawodów został oznakowany, a stanowiska wędkarskie przygotowywane były wcześniej, bo trzeba było przyjąć 40 wędkarzy. Organizatorzy martwili się tylko żeby pogoda dopisała, bo inne sprawy organizacyjne dopięte były na przysłowiowy ostatki guzik. 

Pierwsze drużyny stawiły się już o godzinie 6 choć ustalona godzina zbiórki to 7:00. Dla spragnionych ciepłej herbaty lub kawy przygotowany był agregat prądotwórczy i czajniki. Agregat pomocny był do prowadzenia sekretariatu zawodów. Punktualnie o godzinie 7:00 przybyłe drużyny powitał prezes Koła Andrzej Lebiotkowski. Zawodników zapoznał z obowiązującym podczas zawodów regulaminem i przystąpiono do losowania najpierw kolejności losowań stanowisk, a następnie właściwego losowania. Drużyny były 4-osobowe - 3 seniorów i 1 junior. Dla juniorów przeznaczone były stanowiska od numeru 1 do 10. Drużyna z Bolewic przyjechała bez juniora, bo takowych w kole brak. Juniorów startowało 9 a seniorów 30. Uzgodniono z zawodnikami, że 1 godzina wystarczy na przygotowanie się do łowienia. Czas trwania zmagań przypadł od godziny 8:10 do 12:10. 

Po sygnale na nęcenie do wody poleciała zanęta ciężka. 5 minut później pada strzał na rozpoczęcie łowienia. Na pierwsze ryby nie trzeba było długo czekać. Siatki zaczęły się zapełniać drobną rybą: leszczykami, krąpiami, płotkami i ukleją. Od rana niebo zakryte było chmurami. Prognoza mówiła, że deszcz spodziewany jest około godziny 14. Podczas zawodów za chmur pokazało się słoneczko. Zrobiło się przyjemnie. Obowiązki sędziego głównego pełnił Dionizy Łukaszyk. Sędziami kontrolnymi byli Marek Korcz i Robert Białek. Obowiązki sekretarza zawodów przypadł tradycyjnie mojej skromnej osobie. Pomocą sędziom służył Wiesław Piątas. Nasze Koło reprezentowali v-ce Mistrzowie 2014 tj. Łukasz Rosa i Dariusz Kucz, Młodzieżowy Mistrz 2014 - Bartosz Walkowski i Stanisław Urbaniak w zastępstwie Mistrza Koła 2014 Jacka Rosy, który był w Gdański na Olimpiadzie Młodzieżowej z reprezentacją Okręgu Poznań. Sygnał kończący zawody padł o wyznaczonej godzinie i do akcji ruszyła komisja wagowa. Wyniki na kartach startowych zawodników z każdego sektora sukcesywnie trafiają do sekretariatu i wpisywane są do komputera. 

Zawodnicy którzy uporali się ze spakowaniem sprzętu mogą się posilić przygotowaną przez naszego kuchcika Mirka Tomczaka i dowiezioną wraz z Grzegorzem Mielcarkiem zupą gulaszową.

Wszystkie wyniki trafiły do sekretariatu i po chwili już wszystko wiadomo. W tym roku bezkonkurencyjną drużyną jest drużyna z Rakoniewic, która deklasuje wszystkich. Tytuł Mistrza VIII Rejonu wywalczyła w składzie: seniorzy Mendel Patryk, Mendel Dariusz i Kostrzyński Tomas oraz junior Kruk Jakub. W sumie uzyskali - 12 pkt.
Kolejne miejsca zajęły Koła:
2 - Koło Nr 34 z Opalenicy (17 pkt.);
3 - Koło Nr 31 z Nowego Tomyśla (18 pkt.);

4 - Koło Nr 13 z Granowa (20 pkt. 27,49 kg);

5 - Kolo Nr 2 z Buku (20 pkt. 26,07 kg);

6 - Koło Nr 159 z Wielichowa (22 pkt.);

7 - Koło Nr 24 z Lwówka (24 pkt. 24,90 kg);

8 - Koło Nr 172 z Rostarzewa (24 pkt. 23,47 kg);

9 - Koło Nr 171 z Bolewic (31 pkt.);

10 - Koło Nr 14 z Grodziska Wlkp. (32 pkt.).

W klasyfikacji indywidualnej seniorów na pudle stanęli:

1 - Patryk Mendel z Rakoniewic łowiąc 10,82 kg

2 - Łukasz Rosa z Buku łowiąc 10,64 kg

3 - Adam Darta z Granowa łowiąc 10,55 kg.

W klasyfikacji juniorów pudło należało do:

1 - Kamila Kozber z Lwówka - 8,17 kg

2 - Mirosława Poznaniaka z Wielichowa - 7,49 kg

3 - Bartosza Walkowskiego z Buku - 6,22 kg.

Podczas zawodów złowiono ogółem 257,67 kg ryb, które w dobrej kondycji wróciły do jeziora.

Zwycięskie drużyny i najlepsi w klasyfikacji indywidualne otrzymali okolicznościowe puchary, upominki i dyplomy z motywem 725 Lecia Lokacji Miasta Buk.

Wspólne zdjęcie zakończyło drugie już w tym roku zawody rejonowe. Kolejne już 13 lipca podczas których do rywalizacji przystąpią prezesi kół z członkami zarządów. Też drużyny 4-osobowe.

Poniżej znajdują się tabele z wynikami z sektorów i końcowymi.

Zapraszam do zapoznania się z relacją autorstwa Karoliny Wituckiej, która już wczoraj zamieściła ja na stronie Koła z Bolewic. Oto link do relacji:   Relacja z zawodów o tytuł Mistrza VIII Rejonu Okręgu PZW Poznań 

Zarząd Koła Nr 2 "Baszta" serdecznie dziekuje za pomoc udzieloną przy organizacji zawodów: OSP w Buku, Sołectwu z Otusza oraz Heniowi z PUB Fiskaz.

Wszystkie zdjęcia z zawodów w GALERII mego autorstwa oraz Karoliny Wituckiej, której dziękuje za udostępnienie.

Opinie (2)

carlla

Gratuluje fajnej imprezy i wspaniałej atmosfery nad jeziorem... no i za kawkę. Pozdrawiam ***** [2014-06-23 14:23]

matte92

Gratulacje panie Piotrze - impreza super , organizacja jak zwykle na najwyższym poziomie !!! Do zobaczenia 13 lipca ***** [2014-06-23 17:30]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej