Drużynowy Puchar Starosty Żnińskiego


W niedzielę 7 września 2014 roku w Barcinie na rzece Noteć odbyły się drużynowe spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Starosty Żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka. W konkursie wystartowali zawodnicy ze Żnina, Janowca Wlkp., Gąsawy, Rogowa, Łabiszyna, Lubostronia i Barcina reprezentujący wszystkie pałuckie związki wędkarskie i koła PZW. Przy dobrej i słonecznej pogodzie wędkowano przez trzy godziny. Niestety brały głównie uklejki. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwali Jarosław Drozdowski, Radosław Walczak, Tomasz Słomowicz, Henryk Jendrzejczak Andrzej Wiśniewski i Maciej Książkiewicz.
Puchar dla najlepszej drużyny ufundowany przez honorowego patrona zawodów wywalczyła drużyna w składzie Paweł Spychała, Wojciech Szarzyński i Danuta Gluba z Janowca Wielkopolskiego. Indywidualnie najlepsi w sektorach byli Roman Szczutkowski (7990 pkt.), Marcin Głowski (7510 pkt.) i Danuta Gluba (5480 pkt), których nagrodzono sprzętem wędkarskim. Na zakończenie wędkarze posilili się ciepłym posiłkiem.
Gospodarstwo Rybackie Łysinin sp. z o.o. udzieliło zgodę na organizację zawodów, których przygotowaniem zajęło się Koło nr 71 Polskiego Związku Wędkarskiego w Barcinie. Zakup nagród i cateringu sfinansowano z wpisowego.

Wyniki zawodów:
1. Związek Wędkarski „Wielkopolanin” w Janowcu Wielkopolskim – 19160 pkt.
2. Koło PZW nr 146 w Lubostroniu – 16790 pkt.
3. Gąsawski Związek Wędkarski – 13400 pkt.
4. Związek Wędkarski „Pałuczanin” w Żninie – 13040 pkt.
5. Koło PZW nr 71 w Barcinie – 12180 pkt.
6. Związek Wędkarski „Wełna” w Rogowie – 10750 pkt
7. Koło PZW nr 104 w Łabiszynie – 10060 pkt.

Dziękuję wszystkim za udział i pomoc, otwartość i życzliwość.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Drużynowy Puchar Starosty Żnińskiego - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł