Dżdżownice i białe robaki do przynęty

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć


Często nie wiele wiemy o przynętach, które używamy praktycznie przy każdej wyprawie. Postanowiłem napisać kilka, a dokładniej pięć części artykułów o przynętach naturalnych, które często używamy.
Oto o czym będą poszczególne części:
- cz.1: "Dżdżownice i białe robaki",
- cz. 2: "Kukurydza, groszek, pęczak",
- cz. 3: "Kulka proteinowa, ciasto oraz pellet",
- cz. 4: "Pszenica oraz płatki owsiane i kukurydziane",
- cz. 5: "Pijawka, chruściki",


cz. 1 - "Dżdżownice i białe robaki"

Dżdżownice

Są to robaki dostępne w sklepach. Możemy je również znaleźć pod naszym domem oraz podczas wędkowania. Mniejsze dżdżownice kryją się pod kamieniami. Większe - tak zwane rosówki - najczęściej musimy szukać około pół metra pod ziemią. Robaczki najchętniej ukazują się na powierzchni ziemi po deszczu. W tym czasie zazwyczaj giną - zjadane przez ptaki i inne zwierzęta, lub przydeptane albo przejechane przez różne pojazdy.
Możemy założyć hodowlę dżdżownic.
Podczas wędkowania dżdżownicę możemy użyć praktycznie na każdą rybę: od ukleji do nawet suma (najczęściej trafiają się małe egzemplarze). Na tego typu przynętę weźmie również szczupak (najczęściej musimy użyć naprawdę dużego robaka). Sposobów zakładania dżdżownic na haczyk jest dużo. Inny wędkarz, inny sposób - można powiedzieć. Każdy ma swój pomysł i tego się trzyma. Najczęściej robaki te są przedziewane przez ostrze haczyka w jednym lub w dwóch miejscach.


Białe robaki

Są to przynęty dostępne przede wszystkim w sklepach wędkarskich. Są wędkarze, którzy samemu "produkują" te robaczki. Można znaleźć wiele informacji o tym w Internecie - zainteresowanych odsyłam
do wyszukiwarek. Są to robaczki małych rozmiarów. Najczęściej larwy much. Powinno się je przechowywać w chłodnym miejscu - najczęściej jest to lodówka. Białe robaki pod wpływem ciepła szybko przeobrażają się w kokony, a później w owady. Cena pudełeczka tych robaków wynosi około 2 zł. Robaczków tych używa się przede wszystkim do łowienia płoci, uklejki i
innych mniejszych rybek. Często używane są podczas zawodów. Zdarza się, że na te robaki wezmą też większe gatunki ryb np. karp lub leszcz.
Na mały haczyk zazwyczaj zakłada się po jednym robaczku, natomiast na większe nawet po kilka lub kilkadziesiąt.

Zapraszam do przeczytania kolejnych części o przynętach. Będę starał
się pisać po jednej części na dwa dni - oczywiście jak czas pozwoli.
Pozdrawiam!

 


4.4
Oceń
(18 głosów)

 

Dżdżownice i białe robaki do przynęty - opinie i komentarze

użytkownik32263użytkownik32263
0
Jak zwykle kiepski ten Twój opis. I już pisze dlaczego. Otóż nie wiem jak Ty ale ja nie wyobrażam sobie łapania rosówek kopiąc doły na pół metra! Ja je normalnie łapię na trawie, w wręcz hurtowych ilościach, jeśli oczywiście takie potrzebuję. I nie widzę potrzeby ich kopania tym bardziej iż złapanie w ten sposób dorodnej rosówki graniczy z cudem. Ona jak tylko wyczuje wibracje gleby, ucieka. Poza tym skąd Ci się wzięło to że większość rosówek po wyjściu, podkreślam w nocy! , ginie? Bo to bzdura. Białe robaki, tzw. mady to ZAWSZE LARWY MUCH, a nie tylko te małe. Czyli byk na byku więc i ocena negatywna. (2013-06-05 23:59)
sjungesjunge
0
Dużo pracy przed Tobą,.Na zachętę **** do siatki. (2013-06-08 23:01)
matip52matip52
0
Ja chciałbym zapytać kto zakłada kilkadziesiąt białych robaków? I dlaczego na białego robaka można złowić tylko CZASAMI coś dużego? (2013-06-13 16:10)
RubedoRubedo
0
Ja leszcze łowię praktycznie tylko na białe robaki , wg mnie to przynęta najlepsza na leszcza , ale tylko w mojej subiektywnej ocenie ! A powiedział bym , że suma nie NAWET a zasadniczo łapie się na pocięte mady :) Pozdrawiam Rubedo (2013-06-24 15:47)
psiokmokpsiokmok
0
ja szukam od 2cm do 5cm pod ziemią (2013-07-02 10:29)

skomentuj ten artykuł