Dzielimy się z potrzebującymi.Koło Metalurg Kutno 2017

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


Członkowie Zarządu Koła Nr 109 PZW "METALURG" Kutno, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego, V – ce Starosta, sekretarz UM oraz właściciele „TRANSMICHOR” i  „MIKA”  na uroczystej wigilii aktywu Koła i jego przyjaciół postanowili przygotować paczkę świąteczną dla osoby potrzebującej takowej pomocy. Jest to w tradycji Koła od lat 70 ubiegłego wieku niesienie skromnej pomocy. Wspomagaliśmy Placówki Wychowawczo Opiekuńcze, rodziny wędkarskie, Sanktuarium na Jasnej Górze po pożarze kaplicy, nieśliśmy pomoc dla powodzian. Od kilku lat wspieramy potrzebujące rodziny z terenu naszego działania, które są typowane przez lokalne władze samorządowe. W roku bieżącym wspólnie z Wójtem Gminy Kutno i jego wyspecjalizowanymi służbami ustaliliśmy, że pomoc trafi  do mieszkańca tejże gminy.
Z zebranych środków finansowych i przekazanych darów powstała okazała paczka, w której znalazło się m.in. : kilkadziesiąt gotowych posiłków (zupy i II dania), konserwy mięsne i rybne, śledzie w kilku rodzajach, cukier, ciasta, jaja, makarony, trochę słodyczy oraz środki czystości. Nie zabrakło oczywiście gadżetów Koła : oprawiona miniaturka obrazu naszego patrona Św. Zenona, czapeczka, skarpety, śpiewnik, kalendarz, okolicznościowa szklanica,  itp. Dołączyliśmy zaproszenie na obiad ufundowany wspólnie z restauracją „AWIS” i bon stu kilkadziesiąt złotowy do realizacji w miejscowym sklepie w dowolnym czasie.
Paczkę przekazaliśmy panu Józefowi z Głogowca w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Kutno pana Dariusza Mroczka.
Również w ostatnim czasie przygotowaliśmy i wydaliśmy okolicznościowy kalendarz na rok 2018, który prezentuje najlepsze prace plastyczne i wiersze, które wpłynęły na konkurs „Wędką czystym wodom cześć” organizowanym z okazji „Dnia Wędkarza” . Kalendarze trafiły do wykonawców prac, szkół, władz samorządowych z terenu naszego działania oraz do osób nas wspierających.  
 

 


3
Oceń
(2 głosów)

 

Dzielimy się z potrzebującymi.Koło Metalurg Kutno 2017 - opinie i komentarze

troctroc
+3
Smutne ale prawdziwe- potrzebujących jest wśród nas wielu (niestety). Każda inicjatywa mająca na celu chociaż na chwilę poprawę jakości życia tych nieszczęśników jest na wagę złota. Po ocenach widzę, że macie cichego wielbiciela wpisów na stronie Waszego koła. To ktoś znany czy występujący pod maską tchórza Gall Anonim? Pozdrawiam. (2017-12-22 18:03)

skomentuj ten artykuł