DZIEŃ DZIECKA 02.06.2018 r. RELACJA

/ 39 zdjęć


                                              DZIEŃ DZIECKA


Dnia 2 czerwca zarząd Koła PZW Łowicz jak co roku zorganizował nad zalewem za laskiem miejskim zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. W zawodach wystartowało 45 dzieci w wieku od 6 do 16 lat, które przybyły pod opieką rodziców, dziadków lub opiekunów. Frekwencja była wyższa niż w roku ubiegłym. Od godz. 7.00 do 8.00 młodzi zawodnicy wpisywali się na listę startową w dwóch kategoriach wiekowych: 6-11 lat oraz 12-16 lat. Przy zapisie każde dziecko otrzymało pamiątkowy znaczek.

Po godz. 08.00 zawodnicy zostali powitani, a sędzia główny omówił regulamin zawodów oraz ich organizację. W tym roku nie było losowania stanowisk – numer stanowiska przypisany był numerowi wpisu na liście startowej. Po krótkiej odprawie młodzi adepci wędkarstwa wraz z opiekunami udali się na wyznaczone miejsca i tam rozpoczęli przygotowanie wędki, zanęty oraz pozostałych akcesoriów. Rywalizacja rozpoczęła się o 08.30 i trwała 2 godziny, bez żadnej przerwy.

Opiekunowie mogli pomóc dziecku założyć przynętę na haczyk, podebrać rybę podbierakiem, a następnie odpiąć ją z haczyka. Dziecko musiało samo zarzucić zestaw ze spławikiem i wyciągnąć rybę. Ryby musiały być przechowywane w siatkach zanurzonych w wodzie aż do końca zawodów. Łowiono płotki, okonki, leszczyki, a jednej z dziewczynek udało się nawet złowić suma o długości 39,5 cm, który okazał się być najdłuższą rybą zawodów. W trakcie zawodów członkowie zarządu koła rozdawali dzieciom na stanowiskach napoje w kartonikach oraz różne słodkości. Po dwóch godzinach zmagań przyszedł czas na oficjalne ważenie ryb, które następnie, w dobrej kondycji, wracały do wody i sprawdzenie kto okazał się najlepszym wędkarzem. 

W kat. 6-11 lat I-wsze miejsce zajął Bartosz Czubak, II-gie Natalia Słomiana, III-cie Marysia Czułek. W kat. 12-16 lat I-wsze miejsce zajęła Zuzanna Czubak, II-gie Alan Wysocki, II-cie Igor Wysocki. Laureaci 3 pierwszych miejsc z każdej kategorii otrzymali puchary, ufundowane oraz wręczone przez Posła na Sejm RP Pawła Bejdę, który objął honorowy patronat nad zawodami, a następnie mogli wybrać sobie dowolną nagrodę rzeczową. Poseł Bejda ufundował również puchar za najdłuższą rybę, który otrzymała Zuzanna Czubak za wspomnianego suma o długości 39,5 cm. 

Na zawodach z okazji Dnia Dziecka nie było przegranych. Po wręczeniu pucharów i nagród laureatom pozostali uczestnicy wyczytywani byli zgodnie z kolejnością zapisów i każdy z nich mógł wybrać sobie dowolne nagrody. Były to m.in. wędki, stołki wędkarskie, podbieraki, siatki, żyłki, spławiki, zanęty itp. Każde dziecko otrzymało także torbę z produktami mlecznymi oraz upominkami ufundowanymi przez firmę Bakoma Sp. z o.o. z Elżbietowa, która była również sponsorem części nagród wędkarskich. Część nagród ufundował także Sklep Wędkarski „JACEK” mieszczący się na targowicy miejskiej. 

Zarząd Koła jest bardzo zadowolony z frekwencji oraz przebiegu zawodów. – Najważniejsze jest to, że dzieci, nawet te najmłodsze, z dużym zapałem brały udział w rywalizacji, wykazując się przy tym dużą cierpliwością, a złapanie chociażby tych kilku rybek sprawiało im ogromną frajdę. Przecież właśnie o to chodziło . – Warto organizować tego typu zawody, ponieważ jest to czas, który rodzice z dziećmi mogą spędzić wspólnie, na łonie natury, a przy tym dobrze się bawić.

Już za tydzień, 9 czerwca – tym razem również w sobotę – łowickie koło zaprasza wszystkich chętnych członków koła na towarzyskie zawody spławikowe, z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia koła. Odbędą się one za zalewie za laskiem miejskim w Łowiczu. Zapisy uczestników przyjmowane będą na miejscu, w dniu zawodów, od godz. 6.30 do 7.00. Po zawodach przewidziany jest poczęstunek dla uczestników.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

DZIEŃ DZIECKA 02.06.2018 r. RELACJA - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł