Dzień Dziecka w Kole PZW Na Skarpie 2014

/ 1 komentarzy / 99 zdjęć


W dniu 01.06.2014r nad jeziorem Józefowo w miejscowości Józefowo, gmina Lubicz, odbył się konkurs wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami konkursów były Koła PZW ,,Na Skarpie,, z Torunia i Koło Gminne z Lubicza. Imprezę zorganizowano przy współudziale firmy ,,Konger,, z Warszawy.

Konkurs wędkarski rozegrano w dwóch grupach wiekowych; Grupa starsza; 1999 – 2003. Grupa młodsza; 2004 – 2011.

Młodzież w wieku od lat 11 do 15 lat (rok ur.1999 do 2003):
Dzieci, wraz z opiekunami, przybywały na miejsce zbiórki już o godzinie siódmej rano. Organizatorzy byli mile zaskoczeni ilością dzieci chcących wziąć udział w konkursach. Zapisy i losowanie stanowisk odbyło się między godziną 08.30 a 09.15. Od początku do zakończenia imprezy wielu jaj uczestników skorzystało z możliwości zdania egzaminu na Kartę Wędkarską. Egzaminy prowadził Kolega Czesław Regent. Na listę startową zapisano 58 dziewczynek i chłopców w wieku od jedenastu do piętnastu lat. Uczestników zawodów, w imieniu organizatorów powitał prezes Koła PZW ,,Na Skarpie,, Kolega Mirosław Kopacz. Normą było to że startującym w zawodach towarzyszyły rodziny. Wszyscy zawodnicy i ich rodziny gorączkowo przygotowywali się do zawodów. Startujący rozstawiali sprzęt a kibice mobilizowali zawodników. Konkurs rozpoczął się o godzinie 09.30. Sygnał do rozpoczęcia zmagań dał Sędzia Główny zawodów Kolega Karol Makowski - Barański. Po sygnale młodzież ochoczo przystąpiła do rywalizacji. Do wody została wrzucona zanęta która w kilku przypadkach zrobiona była w profesjonalny sposób. Wędkujący starali się złowić rybę a kibice gorąco ich dopingowali. W sytuacjach awaryjnych zawodnik mógł liczyć na pomoc wszystkich dopingujących oraz sędziów. Jak to w zawodach bywa jedni ryby złowili drugim ta sztuka się nie udała. Wszyscy jednak dobrze się bawili jak na Dzień Dziecka przystało.
Sygnał do zakończenia konkursu o godzinie 11.00 podał Sędzia Główny. Od tego momentu pracę rozpoczęła komisja sędziowska której zadaniem było zważenie złowionych przez zawodników ryb.

Po zakończeniu konkursu wszystkie dzieci zostały poczęstowane smaczną kiełbaską z rożna. Były również słodycze i napoje.
Następnie sędziowie ogłosili wyniki konkursu. Zwycięzcy zostali udekorowani medalami, wręczono im okolicznościowe puchary. Każde dziecko, bez względu na to czy rybę złowiło czy nie, otrzymało nagrodę.

Lista zwycięzców;
1 miejsce z wynikiem 1125 zajął Radosław Król.
2 miejsce z wynikiem 265 zajął Damian Kowalkowski.
3 miejsce z wynikiem 245 zajęła Matylda Rafińska.
4 miejsce z wynikiem 205 zajął Remigiusz Jaworski.
5 miejsce z wynikiem 200 zajął Dawid Łęcki.

Puchar za złowienie największej ryby w konkursie, Jazia o wadze 225 gram, otrzymał Radosław Król.

Wszystkim dzieciom startującym w zawodach serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych zawodach. Mamy nadzieję że czas, który spędziliście nad jeziorem Józefowo był przez Was i Waszych opiekunów, mile spędzony. Dziękujemy za liczne przybycie i stworzenie wspaniałej atmosfery.Zawody sędziowali;
Sędzia Główny – Karol Makowski - Barański.
Zastępca – Władysław Zawacki.
Sekretarz – Irena Przybyszewska.
Sędziowie Kontrolni; Ryszard Godziński, Ryszard Woźniak, Łukasz Cichocki, Mirosław Kopacz.

Zawody grupy młodszej zostaną opisane w następnej relacji.

Zdjęcia i relacja – Randal.

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Dzień Dziecka w Kole PZW Na Skarpie 2014 - opinie i komentarze

Ronin1Ronin1
0
Zdjęcia z relacji, w leprze rozdzielczości, znajdziecie pod tym adresem. https://www.facebook.com/randal.skarpa (2014-06-13 10:16)

skomentuj ten artykuł