Dzień Dziecka z kołem Chrobry .

/ 3 komentarzy / 15 zdjęć


W sobotę, 1 czerwca 2019 roku odbyła się impreza-festyn z okazji Dnia Dziecka. Kolejny raz było to na łowisku Łysy Młyn, w okolicach Biedruska. Łowisko jest wodą dzierżawioną przez Koło PZW z Suchego Lasu – dziękujemy za możliwość organizacji tam festynu. Nawiasem mówiąc impreza wisiała na przysłowiowym włosku, gdyż w nocy z piątku na sobotę mieliśmy nad Poznaniem nielichą ulewę, jednak w sobotę się wypogodziło i tylko około południa troszkę pokropiło. W festynie brały udział dzieci członków naszego Koła i ich rodzin, w wieku od 1 do 14 lat. Najważniejszym punktem programu były zawody wędkarskie dla dzieci. Jak na prawdziwych zawodach odbyło się losowanie stanowisk, przygotowywanie sprzętu i zanęty, a także odpowiednie sygnały dźwiękowe – „Można Łowić” czy „Koniec Zawodów”. Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali koledzy, członkowie naszego Koła – kol. Ryszard Styperek, Eugeniusz Szaj czy Andrzej Ratajczak .W samym konkursie wystartowało 14 zawodników i zawodniczek. Ich łupem padały głównie małe płotki czy krąpiki, które pod czujnym okiem trenera-opiekuna-rodzica trafiały do siatek. Długi czas przewodziła stawce zawodników Melania Bartkowska, jednak na stanowisku nr 2, 6 letnia Agata Korcz skusiła do brania pięknego, 39 centymetrowego karasia srebrzystego tzw. „Japońca”, który pozwolił jej wygrać te dwugodzinne zawody. Aktywnie jej kibicował 4 miesięczny brat Kajtek. https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipOzzR4YzhPiIgXcj0xSFjgkD0IGFq5evyV2CTmISp3-kARvOg2qqsdwxPkrfL093g/photo/AF1QipOtvepGKunYXkH2mlmdZhgsuUURuQKK_VW22Qoy?key=NWI0bTVFY2FwM2dpUVExUnJqZVZKZ2E5MzYzS2pB
Zawody wędkarskie zakończone, ale to nie koniec atrakcji dla dzieci. Czekały na nie inne konkursy sprawnościowo-zręcznościowe takie jak: konkurs strzelecki z wiatrówki, strzały piłką na bramkę, lotki, badminton, rzut piłką do celu (wiadra) czy celowanie zestawem wędkarskim do coraz mniejszych wiaderek na czas. Dla Mam mieliśmy konkurs wypieków. Tutaj pierwsze miejsce i okolicznościowy puchar oraz butelkę niespodziankę od Skarbnika Koła, przyznano za „kruszon”, Pani Eleonorze, babci Agaty Korcz. Jak widać rodzina Korczów wymiata. Od samego początku imprezy działał bufet, gdzie niepodzielnie rządził, wydawał i polewał Gospodarz Koła kol. Jacek Galas. W wolnych chwilach dzielnie mu pomagał nasz Skarbnik kol. Gieniu. W menu były na ciepło hot-dogi, hamburgery, kiełbasa z grilla, kawa i herbata, a dla smakoszy „Gieniowy” smalec z wiejskim chlebem i kwaszonym ogórkiem.. Były również różnego rodzaju napoje, no i konkursowe wypieki. Śmiechu wrzawy i harmidru było co niemiara. Jednak czas szybko mija i trzeba powoli kończyć festyn. Następuje uroczyste wręczanie nagród wszystkim biorącym w imprezie dzieciakom, a są to wędziska, akcesoria wędkarskie, różnego rodzaju albumy i książki o tematyce wędkarskiej. Festyn kończy turniej gry „w dwa ognie” który przy wielkim dopingu wygrała drużyna, której „matkował” kol. Jacek Galas. Około g.14.00 definitywnie kończymy zabawę. Do zobaczenia za rok. Na koniec chciałbym w imieniu organizatorów podziękować sponsorom imprezy : rodzinom Styperków, Galasów, Urbaniaków, Gieniowi Szaj – naszemu Skarbnikowi, Klaudiuszowi Zawadzkiemu, Marcinowi Rucińskiemu, Prezesowi Koła PZW z Suchego Lasu oraz oczywiście Kierownikowi Administracji osiedla Bolesława Chrobrego Panu Jerzemu Czapczykowi.
 

 


4.3
Oceń
(9 głosów)

 

Dzień Dziecka z kołem Chrobry . - opinie i komentarze

zbych51zbych51
0
Kto nie był niech żałuje i już się zapisuje na 2020 rok. (2019-06-12 21:16)
eugeniusz-szajeugeniusz-szaj
0
Wspaniała zabawa dla dzieci jak i dorosłych, oby więcej takich imprez rodzinnych super integracja (2019-06-13 19:55)
piotr 0206piotr 0206
0
Kontynacja zawodów dla dzieci trwa.To cieszy.Słowa uznania dla organizatorów.Pozdrowienia dla sprzymierzeńca koła Jerzego Czapczyka.Tak trzymać. (2019-06-15 18:21)

skomentuj ten artykuł