DZIEŃ DZIECKA RELACJA

/ 44 zdjęćWĘDKARSKI DZIEŃ DZIECKA
W dniu 1 czerwca na zalewie za laskiem miejskim nasze Łowickie koło PZW zorganizowało jak co roku Wędkarskie Zawody Spławikowe dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.
Choć zapisy przyjmowano od  7.30, to już przed 7.00 nad  zbiornik przybywały dzieci ze swoimi opiekunami. Nad bezpieczeństwem  dzieci przez cały czas trwania zawodów czuwał ratownik medyczny.
 Młodzi zawodnicy wpisywali się na listę startową w dwóch kategoriach wiekowych: 6-11 lat oraz 12-16 lat. Przy zapisie każde dziecko otrzymało pamiątkowy znaczek.
O godzinie 8 prezes Koła Tomasz Stolarczyk powitał przybyłych i oficjalnie rozpoczął zawody. Do powitania przyłączył się również Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Kaliński, który złożył dzieciom życzenia z okazji ich święta oraz życzył im udanych połowów.
Do zawodów przystąpiło 41 młodych miłośników wędkarstwa. 
 Rywalizacja rozpoczęła się o 08.30 i trwała 2 godziny, bez żadnej przerwy.
Opiekunowie mogli pomóc dziecku założyć przynętę na haczyk, podebrać rybę podbierakiem, a następnie odpiąć ją z haczyka. Dziecko musiało samo zarzucić zestaw ze spławikiem i wyciągnąć rybę. Ryby musiały być przechowywane w siatkach zanurzonych w wodzie aż do końca zawodów, gdzie po zważeniu wracały w dobrej kondycji do wody. Łowiono płotki, okonki, leszczyki.
Łowienie zakończono o godzinie 10.30. Po zważeniu ryb i podsumowaniu wyników rozpoczęto wręczanie dyplomów, pucharów i nagród, w czym koło wspomagał przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Łowiczu wicestarosta Piotr Malczyk.
W kat. 6-11 lat I miejsce zajął Bartosz Kapuściński, II miejsce Patrycja Owczarek, III miejsce Kacper Durka. W kat. 12-16 lat I miejsce zajęła Weronika Kosman, II miejsce Zuzanna Czubak, III  miejsce Igor Wysocki. 
Bartosz Kapuściński został dodatkowo uhonorowany pucharem oraz nagrodą rzeczową za złowienie najdłuższej ryby – był to leszcz o długości 40 cm.
Na zawodach z okazji Dnia Dziecka nie było przegranych. Po wręczeniu pucharów i nagród laureatom pozostali uczestnicy wyczytywani byli zgodnie z kolejnością zajętego miejsca w zawodach i każdy z nich otrzymywał pamiątkowy dyplom i mógł wybrać sobie dowolne nagrody. Były to m.in. wędki, kołowrotki, stołki wędkarskie, podbieraki, siatki, żyłki, spławiki, zanęty itp. Każde dziecko otrzymało także torbę z produktami mlecznymi ufundowanymi przez firmę OSM Łowicz i firmę Bakoma Sp. z o.o. z Elżbietowa, która była również sponsorem części nagród wędkarskich.
 Sponsorami zawodów byli:
Burmistrz Miasta Łowicza
Starostwo Powiatowe w Łowiczu
Fundacja "WSPIERANIA WĘDKARSTWA JAXON"
Bakoma Sp. z o.o.
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu
Sklep wędkarski "REKIN"
Sklep wędkarski na targowicy miejskiej
Zaprzyjaźnione z kołem osoby:
Robert Batog- sklep wędkarski Złota Rybka w Skierniewicach
Marek Rosa
Michał Durka
KOŁO PZW w Łowiczu


WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIECIE NA Fb - PZW ŁOWICZ


 


5
Oceń
(7 głosów)

 

DZIEŃ DZIECKA RELACJA - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł