Dzień Wędkarza z młodzieżą-Kutno 2013

/ 1 komentarzy / 21 zdjęć


„Dzień Wędkarza” tj. 19 marca poświęciliśmy na propagowanie wiedzy o PZW wśród dzieci i młodzieży. W tym roku spotkaliśmy się z uczniami klasy II A I Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kutnie, wychowankami Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej we Franciszkowie oraz uczniami Specjalnego Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie m. in. dla słabo słyszących. Naszym celem było wskazanie możliwości zdrowego i aktywnego spędzenia czasu z zgodzie z naturą. Chcieliśmy również zaszczepić bakcyla do działań proekologicznych.
Rozpoczęto od przedstawienia historii PZW w Polsce oraz działalność związku na terenie miasta i powiatu. Zaprezentowaliśmy sprzęt do połowu ryb metodą podlodową, spinningową, spławikową oraz do wędkarstwa morskiego. Były prezentowane wędziska, kołowrotki, spławiki, żyłki i linki, zestaw przynęt spinningowych i różnego rodzaju pilkery wraz z przywieszkami. Do placówek wychowawczych dotarliśmy osobiście, a z uczestnikami z gimnazjum poprowadziliśmy szkolenie w Centrum Organizacji Pozarządowych „Wspólny Dom”.
Po naszej prezentacji strażacy z KP PSP w Kutnie zapoznali z warunkami bezpiecznego pobytu nad wodą oraz z pierwszą pomocą dla osób tonących. Pokaz odbył się m.in. z wykorzystaniem manekina.
Po części teoretycznej i praktycznej uczestnicy naszego programu wypełnili krótki test z przyswojenia przekazanych informacji. Najlepsi zostali wyróżnieni skromnymi upominkami.
Dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Kutno zaprosiliśmy uczestników na słodki podwieczorek w trakcie, którego odpowiadaliśmy na pytania. Wskazaliśmy jak i gdzie można zdobyć uprawnienia do sportowego połowu ryb.
Realizującym zadanie było Koło PZW „METALURG” Kutno reprezentowane przez Prezesa Koła Zbigniewa Gralewskiego, Sekretarza Koła Przemysława Saczuka i oraz Kapitana Sportowego Koła Marka Grzybowskiego. Bardzo aktywnie nas wspomógł tak w zakresie przekazywania wiedzy wędkarskiej oraz jako fundator plecaków Członek Zarządu Okręgu Płocko – Włocławskiego kolega Zbigniew Kowalski. Szkolenie dla słabo słyszących było możliwe dzięki Pani Sylwii Saczuk, która posługuje się również językiem migowym. Część w zakresie bezpieczeństwa nad wodą mogliśmy zrealizować dzięki Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Zajęcia poprowadził młodszy kapitan Marcin Włodarczyk z JRG.

 


5
Oceń
(9 głosów)

 

Dzień Wędkarza z młodzieżą-Kutno 2013 - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Świetny pomysł. Na pewno wiedza przyda się tym dzieciakom. ***** ;) (2013-03-23 21:11)

skomentuj ten artykuł