Dzisiejszy wyjazd na szczupaka nad małe jeziorko w lesie

/ 2 komentarzy

Witam dziś wybrałem się ok godź 17 tej z kolega na szczupaka. Było dość ciepło i lekki wiatr na wodzie lekka falka wydawało się ze jest dobrze. Byłem tam przed 2 tygodni i miałem sporo brań o dziwo nie w trzcinie po brzegach lecz na środku tego jeziorka i nigdzie indziej. Okazało się to być bardzo dobre miejsce.

Dziś ślepo wierząc że coś tam złapię zrobiłem błąd jakiego zwykle nie popełniam. tzn jak nie bierze szybko zmieniam miejsce. Tu tego nie zrobiłem wszystkiemu winiłem ciśnienie bo pogoda była ok. Okazało się jednak wszystko w powrocie do brzegu jeziora kiedy to sprzęt mieliśmy już złożony. Spławiła się ryba po drugiej stronie przy trzcinie dość mocno byłem pewien że to szczupak. Postanowiłem jeszcze raz spróbować mimo że było już późno i słońce zaszło za drzewa.
Pierwszy rzut i nic , trochę dalej i jest siedzi na kiju sciągam go do siebie lecz hamulec za słabo , podkręcam nie pomaga trzeba ponowić też słabo , szczupak się pokazuje ładny ok 3.5 kg na ,oko za trzecim razem jak próbuje skręcić hamulec rzuca się przewala na wodzie i puszcza - przegrałem ta walkę .

Parę innych rzutów i znowu szczupak lecz mały wypuszczam niech podrośnie , potem znowu z kija dosłownie mi spada też mały. Rzuciłem w inne miejsce w zakola trzcin i szczupak poprawia trzy razy hol udany ale znowu mały. Na tym zakończyliśmy już pływać gdyż dla nas pora była już do domu. Dzisiejszy wyjazd na ryby nauczył mnie żeby jednak za każdym razem dokładniej zbadać łowisko.

 


4.4
Oceń
(16 głosów)

 

Dzisiejszy wyjazd na szczupaka nad małe jeziorko w lesie - opinie i komentarze

FanAtykFanAtyk
0
Krzysiu troszkę za suchy i krótki opis - no i zdjątka by się przydały. No ale ważne że połów w miarę udany - pozdrawiam. (2009-07-02 22:29)
u?ytkownik6499u?ytkownik6499
0
 Krzysztof i coś więcej  o jeziorku  byś skrobnął  ;)
(2010-01-21 09:14)

skomentuj ten artykuł