Echosonda Dragonfly 4PRo

/ 2 komentarzy / 10 zdjęć


Dragonfly 4PRO Echosonda z ekranem 4.3”, sonarem CHIRP i CHIRP DownVision, Wi-Fi, GPS, z przetwornikiem CPT-DVS i mapami Jeppesen C-MAP Essentials EU

Dzięki technologii CHIRP DownVision™ możliwe jest oglądanie sonarowych obrazów dna w niemal fotograficznej jakości oraz łatwe namierzanie ryb. Głębokość skutecznego działania echosondy sięga do 180m.

Urządzenia z linii Dragonfly posiadają optycznie zespolone wyświetlacze LCD, dzięki czemu są dobrze widoczne w każdych warunkach pogodowych zapewniając jaśniejsze kolory, większy kontrast, lepsze kąty widzenia i brak zaparowań.

Sonary Dragonfly 4 są łatwe w instalacji dzięki podstawie wyposażonej w kulę. System mocowania można wymienić w razie potrzeby na inny od innego producenta.

Szczegóły DownVision

Urządzenie Dragonfly 4PRO posiada również tradycyjny sonar CHIRP. Możliwe jest użycie trybu podzielonego ekranu, by w dwóch oknach rownocześnie oglądać obraz z sonaru CHIRP i z sonaru CHIRP 

Dragonfly 4PRO posiada wbudowany 72-kanałowy odbiornik GPS oraz jest kompatybilny z mapami LightHouse, Navionics Gold, Plus, Hotmaps i SonarChart oraz mapami Jeppesen C-MAP.

Aplikacja Wi-Fish pozwala wędkarzom na bezprzewodowe strumieniowanie obrazu DownVision z sonaru do smartfonów lub tabletów. Aplikacja dostępna jest do pobrania w sklepach Apple iTunes i Google Play. Przesyłany obraz można zatrzymać, powiększyć i przewinąć. Ulubione ujęcia można następnie zapisać i podzielić się nimi z przyjaciółmi online. Aplikacja kompatybilna jest z systemami iOS w wersji 7 lub nowszej, Android w wersji 4 lub nowszej.

W komplecie mapy Jeppesen C-MAP Essentials EU.

W komplecie przetwornik pawężowy CPT-DVS.

Obraz łączony

Zobacz podwodny świat z fotograficzną dokładnością za pomocą sonaru Dragonfly DownVision, pierwszej kompaktowej echosondy rybackiej wysokiej rozdzielczości, korzystającej z technologii CHIRP DownVision. DownVision pozwalaja na odkrywanie struktury dna i śledzenie ryb, tak jak nigdy wcześniej.

W tradycyjnych sonarach, nadawana jest jedna częstotliwość przy każdym impulsie. Dragonfly DownVision korzysta z technologii CHIRP, w której nadawany sygnał składa się z szerokiego spektrum częstotliwości, dzięki czemu uzyskuje się obrazy sonarowe o dużo wyższej rozdzielczości, zbliżone do obrazu rzeczywistego.

Optycznie zespolone ekrany o dużym kontraście, są widoczne nawet przy pełnym nasłonecznieniu. Regulowana podstawka umożliwia pochylanie i obracanie urządzenia. Dzięki małej powierzchni podstawy, można ją zamontować prawie w każdym miejscu na łodzi.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych sonarów, które transmitują jedną częstotliwość przy każdym impulsie, sonar Dragonfly DownVision™ używa technologii CHIRP do transmisji szerokiego spektrum sonarowych częstotliwości przy kazdym pulsie – rezultatem jest znacznie wyższa rozdzielczość zbliżona do obrazu rzeczywistego

 


4.6
Oceń
(11 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Echosonda Dragonfly 4PRo - opinie i komentarze

Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
///Dzięki technologii CHIRP DownVision™ możliwe jest oglądanie sonarowych obrazów dna w niemal fotograficznej jakości oraz łatwe namierzanie ryb. Głębokość skutecznego działania echosondy sięga do 180m./// i to jest to. (2015-05-13 20:50)
kuba-gqkuba-gq
0
Mam tą echosondę już kilka miesięcy i mogę się podzielić swoimi odczuciami. Kupiłem echosondę z ekranem 4 calowym (http://wedkarz.pro/dragonfly-4pro-echosonda-4-3-quot-wi-fi-gps-downvision,sp,66,1809?ad=wdkjedrgafly), co w niczym nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Jeśli komuś przeszkadza mały ekranik, ma możłiwość podpięcia nawet 10 calowego tabletu :) Skan dna downvision robi robotę. Wiele razy namierzyłem przytpione konary drzew albo stertę kamieni. To do czego mogę się przyczepić to sporadyczne przypadki gdy echo pokazuje błędną głębokość. np gdy przepływa pod nami ławica leszcza płyniemy nad toniową roślinnością, w takich przypadkach dragonfly sie gubi. Piękną sprawą jest zapis map naszych łowisk. Później możemy studiować mapę i historię zapisu echa w domu. Interfejs mógł by być bardziej przyjazny. Przyzwyczajeni jesteśmy do smartfonów gdzie misiamy palecem ekran a tutaj mamy powrót do guzików. Z jednej strony dobrze bo na łodzi wiecznie mamy mokre ręce ale z drugiej można by było szybciej wykonać wiele operacji. Pozostaje kwestia mocowań i zaczepów. Cóż tu dużo dodać, mocna, solidnie i nie sprawiają kłopotów z montażu. Ogólna ocena 4/5 (2016-07-04 10:27)

skomentuj ten artykuł