Echosonda Lowrance Mark 5x DSI

/ 5 komentarzy

Czy echosonda lowrance Mark 5x DSI powinna pokazywać ikonki ryb? Bo moja pokazuje wszystko prawidłowo prócz ryb. Kto coś na ten temat wie??? Czy to w tych echosondach normalne czy jest usterka??

 


1
Oceń
(1 głosów)

 

Echosonda Lowrance Mark 5x DSI - opinie i komentarze

aldentealdente
0
Na pewno pokazuje...tylko jeśli pływasz na głębokości 1,5 metra, to stożek omiatany przez przetwornik jest zbyt mały i prawdopodobieństwo napotkania rybki jest niewielkie. Wypłyń na głęboką wodę. Ustaw sondę, aby pokazywała łuki ryb a nie ich ikonki. Sprawdź, czy czułość echosondy jest odpowiednia. Musisz pobawić się przyciskami i zobaczyć, co się dzieje, jak przyciśniesz przycisk w prawo i w lewo. Jeśli woda kwitnie, musisz zmniejszyć wtedy czułość, bo widzisz wtedy tylko zakłócenia. Duże ryby prezentują się jak łuki. Małe ryby, skupione w ławicach prezentują się jak chmury zawieszone w półtoni. Poza tym w necie na innych forach wędkarskich jest od groma informacji na temat interpretacji obrazu echosondy, nawet tej Twojej. (2016-06-30 11:25)
zirbiszirbis
0
zapewniam cię że pływam po głębokiej wodzie i umiem obsługiwać echo, nie ma żadnych ikonek, nawet w menu nic o ustawieniu rybek. Echo jest z wświetlaczem czarno-białym.... (2016-06-30 14:48)
jimmi1234jimmi1234
0
To nie żadna usterka. W modelu DSI z racji na wąską wiązkę sygnału dźwiękowego nie ma funkcji Fish ID. (2016-06-30 20:12)
zirbiszirbis
0
a więc powinna pokazywać ryby czy nie pokazuje bo taka jest fabrycznie?? (2016-06-30 20:38)
jimmi1234jimmi1234
0
Oczywiście, że powinna pokazywać i na pewno te ryby pokazuje. Tylko, że z uwagi na zasadę działanie systemu DSI nie zobaczysz ryb w formie łuków a tym samym nie ma możliwości odwzorowania ryby w formie ikony o określonej wielkości . Jednym słowem echosonda DSI nie zna wielkości ryby. Ryby są widoczne na ekranie ale w formie pojedynczych kropek, punktów czy skupisk punktów (plam). Oczywiście mogą się zdarzyć wyjątkowe sytuacje gdy ryba może być wyświetlona w formie łuku ale tylko w sytuacji gdy dojdzie do specyficznego wzajemnego przemieszczania układu ryba-przetwornik. Ogólnie rzecz biorąc system DSI z racji na kształt wiązki mający podstawę w formie wąskiego prostokąta odwzorowuje podwodny świat inaczej niż standardowy stożek gdzie pole podstawy obszaru widzianego jest kołem. (2016-06-30 23:15)

skomentuj ten artykuł