Eko - wędkarstwo

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Witam!

Dziś chciałbym poruszyć kwestię związaną z ekologią.

Jak wiadomo, jesienią pojawiają się nie tylko pierwsze chłody, ale również intensywnieją opady deszczu. Przygotowanie łódek do wypłynięcia staje się wtedy prawdziwym utrapieniem, głównie z powodu zbierającej się na jej dnie wody. Aby pozbyć się nadmiernej ilości wody, potrzebne jest odpowiednie do tego narzędzie. Można - na przykład w sklepach żeglarskich - kupić specjalne naczynie. Jednak w dzisiejszych czasach na topie jest ekologia i recykling, podpowiem wam jak taki czerpak do wody zrobić własnoręcznie.

Przykładowo, bardzo dobrym materiałem na wykonanie takiego narzędzia są różnego rodzaju zużyte pojemniki na chemikalia samochodowe, takie jak płyn do spryskiwaczy, czy olej silnikowy. Kształty tych pojemników są mocno zróżnicowane, dlatego nie każdy z nich się nadaje. Najlepszy moim zdaniem jest pojemnik o pojemności ok. 5 litrowy, sześcienny z rączką. Wtedy wystaryczy wyciąć fragment pojemnika (wskazówka na zdjęciu), a oczymamy wspaniały i wygodny w użytkowaniu czerpak. Dzięki mocnym ściankom stosowanym w tego typu pojemnikach, czerpak jest też odporny na uszkodzenia. Pamiętajmy, że wcześniej były w tych pojemnikach przechowywane chemikalia, więc nie zapomnijcie o przmyciu ich jakimś detergentem!

Są też oczywiście dużo prostsze metody na samodzielne wykonanie czerpaka - do łódki nada się nawet odpowiednio przycięta butelka. Generalnie jest mnóstwo rozwiązań, wystarczy trochę pogłówkować. Jest to tanie rozwiązanie, no i oczywiście jest też eko ;)

Pozdrawiam,

 


4.8
Oceń
(11 głosów)

 

Eko - wędkarstwo - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
***** ode mnie, pozdrawiam Kamil (2013-02-08 15:06)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-08 19:12)

skomentuj ten artykuł