Etui na sygnalizatory i swingery

/ 4 komentarzy / 16 zdjęć
  • konto usunięte
Etui na swingery i sygnalizatory

W tym artykule przybliżę jak szybko i w miarę tanio wykonać własne, praktyczne etui na swingery i sygnalizatory nie uszczuplając przy tym zbytnio naszego budżetu.
Wykonanie takiego etui jest bardzo proste. Ale po kolei, co nam będzie potrzebne:
- etui na płyty CD jedno w wersji na 40CD drugie na 160CD,
- kawałek gąbki (typu: podkład pod panele),
- kawałki materiału (mnie posłużył materiał za starej torby),
- rzep dwustronny,
- nici,
- nożyczki.

Etui na sygnalizatory

W pierwszej kolejności musimy pozbyć się z naszego etui koszulek na płyty CD.
W ten sposób uzyskamy praktyczny pokrowiec/futerał na nasze sygnalizatory. Jest on w miarę sztywny więc i bezpieczny do transportowania naszych sygnalizatorów. Jednak ja wykonałem dodatkowe zabezpieczenie tj: z materiału wyciąłem odpowiedni kształt o wymiarze pozwalającym na owinięcie naszego sygnalizatora. Materiał zszyłem z trzech stron uzyskując tunel.
Następnie po docięciu gąbki /zastosowałem gąbkę ze starej torby, która pełniła rolę usztywniającą gdyż była grubsza (3mm) od tej z podkładu pod panele (1mm)/ tunel zaszyłem, wszywając od razu w części środkowej dwa kawałki sznurka - służące później do wiązania. W ten sposób uzyskałem dodatkowe zabezpieczenie naszego sygnalizatora.

Etui na swingery

W pierwszej kolejności również musimy pozbyć się z naszego etui koszulek na płyty CD.
Następnie musimy wyprodukować wkładkę do naszego etui. Po dokładnym wymierzeniu wnętrza naszego etui wycinamy z gąbki naszą przyszłą wkładkę. Kolejnym krokiem będzie docięcie materiału.
Przed zszyciem trzech boków proponuję w pierwszej kolejności wszyć rzepy ewentualnie sznurki, których zadaniem będzie przytrzymywanie swingerów w naszym etui. Ja zastosowałem dwa rzepy od strony zewnętrznej i jeden rzep od strony wewnętrznej.
Teraz wystarczy naszą gotową wkładkę wszyć do etui.

Celowo wybrałem etui na 160CD aby móc w nim transportować i swingery i sygnalizatory. Jeśli nie zamierzamy korzystać ze swoich swingerów nad wodą wtedy nasze sygnalizatory z dodatkowym zabezpieczeniem możemy transportować w mniejszym etui czyli tym na 40CD.

Zamieszczony tekst i zdjęcia pochodzą z mojej strony www.hobbywedkarstwo.dbv.pl

 


4.8
Oceń
(25 głosów)

 

Etui na sygnalizatory i swingery - opinie i komentarze

bzykupiotrek83bzykupiotrek83
0
Dobre!!!-ja tez zrobiłem pokrowiec całkiem podobnie i świetnie zdaje egzamin;-) zostawiam 5 (2012-02-16 13:00)
bzdykbzdyk
0
ciekawe jak cenowo to wyjdzie jak będzie trzeba kupić to etui na płyty cd? ale za pomysł zostawiam 5***** i po próbuje sam swoich sił takie etui zrobić. (2012-02-17 09:28)
u?ytkownik76865u?ytkownik76865
0
Etui miałem, ale płaciłem za nie na giełdzie elektronicznej odpowiednio 8 i 15 zł (2012-02-19 19:49)
u?ytkownik3869u?ytkownik3869
0

Ciekawy pomysł warto dbać o sprzęt ja osobiście nie stosuje Etui na sygnalizatory bo za dużo miejsca to zajmuje.. pewnie ktoś napisze zaraz ze bzdury gadam ale gdybym miał mieć etui i pokrowce do wszystkich potrzebnych mi rzeczy na rybach to nie zabrałbym sie z tym wszystkim ale pomysł i wykonanie jak najbardziej zasluguje a 5 gwiazdek pozdrawiam

(2012-04-21 19:09)

skomentuj ten artykuł