Mistrzostwa koła Miejskiego -J.Świercz 2014

/ 2 zdjęć


Dwunastu zawodników rywalizowało w niedzielnych spławikowych zawodach o Mistrzostwo Koła Miejskiego PZW na jeziorze Sarcz. Impreza zaliczana jest do cyklu zawodów GPx. Seniorów rozlokowano na tzw. alejce, przy której biegnie ścieżka pieszo-rowerowa. Przechadzający nią spacerowicze mogli przyglądać się uzbrojonym po zęby w rozmaity sprzęt zawodnikom. Juniorzy zaś zajęli miejsca na pomoście przy tzw. starej plaży. To oni złowili najwięcej ryb. Seniorom zwyczajnie nie brały. Z tej, wydaje się złej dla wędkarza, sytuacji obronną ręką wyszedł Tadeusz Stańczak, który pokonał dotychczasowych mistrzów koła – braci Krzysztofa i Andrzeja Kowaluków, którzy od lat nie schodzą z podium. Pomimo iż wędkarze z największego koła w powiecie nie wykluczyli uklei, ryby wybitnie sportowej, uznanej za taką przez zachodnich wędkarzy, ta zwyczajnie nie brała.
- Ryby żerowały bardzo słabo. Być może to wynik zmiany pogody lub konkretnie tego miejsca, które jest głębokie a woda zimna. Niemniej jesteśmy myślę wszyscy rozczarowani, bowiem zawsze łowiono dużo więcej ryb. Bardzo się cieszę z udziału juniorów, dla których przygotowaliśmy specjalne nagrody. Zasługują oni na oklaski, złowili więcej niż seniorzy – komentuje Czesław Rogosz, prezes Koła Miejskiego PZW w Trzciance.
Po trzech godzinach wędkowania, po zważeniu ryb, przyszedł czas na posiłek. Gospodarz koła zaprosił zawodników na golonkę, którą spożywano w nowopowstałej wiacie nad jeziorem.

Tabela wyników zawodów w Kole Miejskim kat. seniorów:
1. Tadeusz Stańczak – 1250 g
2. Cezary Mołoń – 1215 g
3. Adam Bogrycewicz -665 g
4. Andrzej Kowaluk – 640 g
5. Łukasz Lachowicz – 605 g
Pozostali zawodnicy nie złowili ryb:
Krzysztof Kowaluk
Ryszard Pachowicz
Paweł Słoma
Łukasz Kramkowski
Andrzej Wąchnicki

Tabela wyników zawodów w Kole Miejskim kat. juniorów:
1. Michał Kantorosiński – 1475 g
2. Joachim Jodłowicz – 1360 g

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Mistrzostwa koła Miejskiego -J.Świercz 2014 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł