Feederowe Mistrzostwa koła LIN

/ 4 zdjęć


W dniu 28 kwietnia i 12 maja br. odbyły się I i II tura zawodów -FEEDEROWE MISTRZOSTWA KOŁA LIN na zbiorniku małym w Chorzewie. O godzinie 7 rano pod wagonem stawiło się w pierwszym dniu zmagań 21 i w drugim 19 wędkarzy. Wszystkich zebranych przywitał prezes koła LIN Krystyn Toczyłowski i życzył przysłowiowego „połamania kija”. Następnie głos zabrał wiceprezes ds. sportu Mirosław Czajor, który przypomniał zasady rywalizacji. Po odprawie wszyscy zawodnicy udali się na wylosowane stanowiska aby przygotować się do zawodów. O godzinie 8:20 Sędzia dał I pierwszy sygnał oznaczający nęcenie ciężkie a 10 min. później dał II sygnał oznaczający początek zawodów.
W pierwszym dniu rywalizacji kapryśna pogoda nie rozpieszczała zawodników, bowiem było bardzo zimno, padł deszcz i mocno wiało. Nie sprzyjające warunki atmosferyczne dały się we znaki wędkarzom oraz wpłynęły na żerowanie ryb, które brały bardzo delikatnie i niepewnie. W drugim dniu rywalizacji pogoda dopisała, bowiem było bardzo ciepło i wiał lekki wiaterek. Niestety zmienne warunki atmosferyczne w ostatnim tygodniu również przełożyły się na brania ryb, które podobnie jak dwa tygodnie wcześniej pobierały przynętę bardzo delikatnie i niepewnie. Podczas zawodów łowiono głównie leszcze ale trafił się też okoń i karp.
O godzinie 12:30 Sędziowie dali sygnał kończący wędkarskie zmagania i rozpoczęli ważenie ryb. Następnie przystąpili do podliczania wyników z dwóch tur. W tym czasie zawodnicy posilali się ciepłą kiełbaską z grilla oraz spożywali napoje.

Po wyników chwili ogłoszono wyniki:

Feederowym Mistrzem koła został Krzysztof Majcher
I wicemistrzem – Piotr Frankowski
II wicemistrzem – Arkadiusz Straszak
IV miejsce zajął – Robert Rokicki
V miejsce zajął – Przemysław Wrześniewski
VI miejsce zajął – Zdzisław Frankowski

Największą rybą zawodów był leszcz o wadze 655 pkt. złowiony przez Piotra Frankowskiego, za którą otrzymał pamiątkową statuetkę ufundowaną przez kolegę Jana Szczygła.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne zawody – Spławikowe Mistrzostwa koła – I tura w dniu 19 maj i II tura 2 czerwiec.

Wyniki znajdują się na naszej stronie w zakładce sport.

 


3
Oceń
(2 głosów)

 

Feederowe Mistrzostwa koła LIN - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł