Feederowy Mistrz koła Lin wyłoniony.


W niedzielę w dniach 5 i 12 czerwca br. na zbiorniku dużym w Chorzewie odbyły się dwie pięciogodzinne tury Feederowych Mistrzostw Koła. W zawodach udział wzięło dziewiętnastu wędkarzy z naszego koła. Wszystkich zawodników serdecznie przywitał Prezes koła Lin Piotr Żal, przypomniał zasady obowiązujące na tego typu zawodach oraz życzył przysłowiowego „połamania kija”.
W pierwszym dniu zawodów ryba nie chciała współpracować, gdyż brania pojawiły się dopiero po godzinie rywalizacji. Wpływ na to miało załamanie pogody, bowiem cały tydzień było zimno, padał deszcz a ocieplenie przyszło dopiero w dniu zwodów. Wędkarze widząc, że ryby nie chcą współpracować robili dosłownie wszystko aby je do siebie przekonać. W tym dniu zwyciężyło doświadczenie i szczęście w losowaniu. Łowiono głównie płotki, wzdręgi, karasie, trafiały się też pojedyncze karpie.
W drugim dniu zawodów było zdecydowanie lepiej, ryby brały intensywnie już od początku zawodów. Pogoda w dniach poprzedzających zawody była stabilna, a w dniu zawodów było słonecznie i gorąco. W tym dniu również decydowało szczęście w losowaniu ale też doświadczenie i szybkość. Brania były energiczne a ich przeoczenie wiązało się z utratą ryby. Łowiono głównie płotki, wzdręgi, karasie, których było najwięcej oraz podobnie jak tydzień wcześniej trafiały się też pojedyncze karpie.
Uczestnicy po zakończeniu zawodów tradycyjnie posilali się pieczoną kiełbaską z grilla i spożywali napoje.
W drugim dniu zawodów po do podliczeniu punktów z obu tur sędzia ogłosił wyniki:

Feederowym Mistrzem koła został Robert Rokicki
Feederowym Wicemistrzem koła został Mirosław Czajor
III miejsce zajął Zbigniew Klamka
IV miejsce zajął Równicki Jarosław
V miejsce zajął Żal Piotr
VI miejsce zajął Cichoń Adrian

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Feederowy Mistrz koła Lin wyłoniony. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł