Fileciki rybne Celinki w zalewie octowej

/ 4 zdjęć


FILECIKI RYBNE CELINKI W LEKKIEJ ZALEWIE OCTOWEJ
Przepis jest kontynuacją przepisu „Chipsy rybne Celinki”. Kontynuacją dlatego, że wstępny etap przygotowania potrawy pozostaje bez zmian, natomiast uzupełnieniem jest jego druga część.
Składniki:
- drobna płoć, krąp – wg uznania;
- olej do smażenia;
- sól;
- mąka;
- ocet;
-cukier;
-cebula – 1 duża
-ziele angielskie i 2-3 liście laurowe
Sposób przygotowania:
Drobną płoć, krąpiki dokładnie skrobiemy, sprawiamy, odgławiamy i płuczemy pod zimną wodą. Po wypłukaniu wkładamy do naczynia z lekko osoloną wodą. Poszczególne tuszki filetujemy, szczegółną uwagę zwracamy na usunięcie (wycięcie) wszystkich płetw wraz z ośćmi z tuszek. Tuszki osączamy, obtaczamy w mące, smażymy na głębokim oleju.
Sporządzamy zalewę octową w stosunku 1:5, z liściem laurowym i zielem angieskim. Cebulę kroimy na pół i w paski, wrzucamy do wrzącej zalewy i gotujemy do miękkości. Pod koniec gotowania dodajemy cukier w proporcji 2-3 łyżki stałowe na litr wody. Usmażone rybki wkładamy ciasno do słoików i zalewamy gorącą zalewą. Słoiki ustawiamy do góry nogami do wystygnięcia. Dzięki bardzo łagodnej zalewie potrawę mogą spokojnie spożywać nawet dzieci. Idealna przekąska do dobrze schłodzonych czystych trunków.

 


3.3
Oceń
(12 głosów)

 

Fileciki rybne Celinki w zalewie octowej - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł