Filmy wędkarskie - Taaaka ryba / Na majowe szczupaki

/ 2 komentarzy

Coraz bliżej maj, najpiękniejszy miesiąc w naszym przyrodniczym kalendarzu. Pomału zaczynamy szykować sprzęcicho na zębatego, szczupłego, czyli inaczej wysławiając się na szczupaka. Zanim wyruszymy na majówkową wyprawę, proponujemy Państwu do ogladnięcia ogólnodostępny film o połowie szczupaków z udziałem krakowskich artystów Andrzeja Bieguna i Zbigniewa Książka, a już dziś możemy zapowiedzieć, że w Filmotece Taaakiej Ryby za kilka dni ukaże się najnowsza produkcja filmowa “Na szczupaki”.

Życząc każdemu wędkarzowi niesamowitych przeżyć na wyprawach szczupakowych, zwracam się zarazem do Was z apelem o szanowanie, chronienie i wypuszczanie tych pięknych drapieżników. Zastanówmy się dlaczego mamy coraz mniej w zasięgu wzroku szczupakowych łowisk, dlaczego w nich pływa coraz mniej rekordowych okazów. Apeluję o chwilę refleksji i przyłączenie się do akcji “Ratuj szczupaka” (www.szczupak.org) i do akcji Społecznościowego Portalu Wędkarskiego wedkuje.pl “Catch and Release” - złów i wypuść. Proponujemy Wam w zamian wspaniałą zabawę i udział w konkursie na najładniejszą fotografię ze złowionym i wypuszczonym szczupakiem – kanał Nasza galeria czeka na Wasze sukcesy. Wystarczy raz wypuścić ładną rybę i przekonać się ile w tym jest wspaniałego uczucia, ile radości z darowania żywej istocie życia. Pamiętajmy też, że chcący wypuszczać złowione szczupaki, najlepiej wcześniej uzbroić swoje przynęty w pojedyńcze haki i to najlepiej bezzadziorowe. Łowiłem tym sposobem (haki bezzadziorowe) na kanadyjskich łowiskach ponad stu kilogramowe jesiotry i nigdy ryby nie wygrywały walki ze względu na stosowane haki. Dzięki temu dużo łatwiej jest wyhaczyć z pyszczka ryby użytą przynętę, szybko zrobić zdjęcie i wypuścić do wody rybę zdrową i w dobrej kondycji. Kolejną nowością filmową w Internetowej Telewizji TAAAKA RYBA jest pierwsza część amatorskiego filmu z tragicznej wyprawy polskiej ekspedycji myśliwsko wędkarskiej na daleką Syberię.

Myśląc o wyprawach muchowych proponujemy Państwu coraz więcej muszkarskich tematów, tym razem dominują “Sztuczne muszki na San” oraz kolejny materiał filmowy z artystycznym podtekstem "Sprzęt muchowy". Wychodząc na przeciw Waszym sugestiom rozpoczynamy dłuższe produkcje filmowe dzielić na kilka krótszych części, z myślą o szybszym buforowaniu i późniejszym komfortowym oglądaniu. Ulepszenia rozpoczynamy od kanału Turystyka wędkarska i filmu “Fińskie Mazury”. Przypominamy też o trwających konkursach i czekających wspaniałych nagrodach. Już dziś zapowiadamy rewolucyjne, niezwykle korzystne i atrakcyjne dla telewidzów zmiany w Internetowej Telewizji TAAAKA RYBA, które mają wejść w życie najpóźniej od okresu wakacyjnego.

 


3.9
Oceń
(10 głosów)

 

Filmy wędkarskie - Taaaka ryba / Na majowe szczupaki - opinie i komentarze

u?ytkownik193u?ytkownik193
0
właśnie już się przygotowuje na swoje leśne miejscówki. gumy i woblery kupione. teraz tylko poczekać i na rybki. (2008-04-18 23:14)
ekooloekoolo
0
RAPR PZW_szczupak wymiar ochronny do 45cm...Może Wy artyści,bardziej napierajcie w stronę Zarządu Głównego do zmiany regulaminu. (2009-02-06 00:56)

skomentuj ten artykuł