Finał GP 2018 Koła METALURG Kutno

/ 12 zdjęć


Udział  osób 18, wędkarzy 14 w XLII wigilii wędkarskiej.
Pogoda jak tę porę roku dopisała. Jednak poprzedzający okres był dość  mroźny i zawody planowane na akwenie koło Kutna ze względu ma jego dość duże zalodzenie musieliśmy przenieść do portu w Nowym Duninowie. Były to ostatnie planowane na rok 2018 zawody wchodzące w skład imprez Grand Prix Koła i zapadały ostatnie rozstrzygnięcia w klasyfikacji na wędkarza roku. Zawody pod patronatem firmy „WIATRPOL” Karolew Romana Cieślaka.
Zawody przebiegały bardzo towarzysko, wg specjalnego regulaminu dopuszczającego dowolny sposób połowu zgodny z wymogami PZW przy organizacji zawodów wędkarskich open .
Pogoda i humory dopisały. Było przyjacielsko, ale ząb sportowej rywalizacji obowiązywał. Niestety dominował bardzo drobny okoń, czasem mały boleń, malutka płoć i kilka ryb w miarę sensowne. Kol. Roman Cieślak wręczył puchary i nagrody dla trzech najlepszych :
I miejsce kol. Jarek Koliński – 1.140 pkt.
II – kol. Grzegorz Mikołajczyk – 720 pkt.
III – kol. Szymon Błaszczyk – 540 pkt.
IV - kol. Przemek Saczuk – 320 pkt.
V - kol. Marek Grzybowski – 250 pkt.
VI  - kol. Jan Błaszczyk – 220 pkt.
Ryby natychmiast po zważeniu wracały do wody.
Tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem najlepsze życzenia. Prezes Koła w imieniu Zarządu przekazał najlepsze życzenia rodzinom wędkarskim. Po zawodach dzisiejszy sponsor zaprosił na gorący posiłek : grochówka i żeberko z bigosem.  Zapewnił stoły i krzesła. Każdy otrzymał : czapkę z logo Koła, żyłkę wędkarską i torbę jabłek dla rodziny. Wszystkie upominki od wspomagających.
Zawody wchodzą do klasyfikacji  „Grand Prix’18” na najlepszego wędkarza Koła Nr 109 PZW „METALURG” w Kutnie, a czołówka klasyfikacji końcowej przedstawia się następująco ;
1.Kol. Przemysław Saczuk – 155 pkt.
2.Kol. Marek Grzybowski – 138 pkt.
3.Kol. Zbigniew Gralewski – 135 pkt.
4.Kol. Mikołaj Derej – 126 pkt.
5.Kol. Szymon Błaszczyk – 118 pkt.
6.Kol. Jarosław Koliński – 98 pkt.
7.Kol. Grzegorz Mikołajczyk – 84 pkt.
8.Kol. Roman Cieślak – 81 pkt.
9.Kol. Stanisław Saczuk – 76 pkt.
10.Kol. Rafał Wawrzyńczak – 73 pkt.
A teraz czekamy na lód aby rozpocząć kolejny , XLIII sezon sportu wedkarskiego na wskroś amatorskiego w dziejach Koła. 3 marca na zebraniu sprawozdawczym zatwierdzony zostanie ostateczny plan pracy i imprez sportowych oraz preliminarz budżetowy.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Finał GP 2018 Koła METALURG Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł