Finał Mistrzostw Koła w dysc.spławikowej 2017 - Zofiówka 09.04.

/ 29 zdjęć


Mamy już Mistrzów w dyscyplinie spławikowej na 2017r.

Jak,kto i co ? postaram się przybliżyć w kilku zdaniach ,podpartych zdjęciami.

Przede wszystkim należy powiedzieć że wszystko odbyło się zgodnie z planem ,czyli :

- seniorzy i seniorzy 55+ łowili dwie tury ze zmianą akwenów ,pierwszy dzień seniorzy testowali " mały staw " z dużym powodzeniem ,w drugim dniu do płotek dobierali się weterani.Seniorzy polowali na leszcze i karpie na dużym stawie.

- w kategorii kadet była zaplanowana jedna decydująca tura ,praktycznie w tym samym składzie odbyły się dwie.

- kategorie U-20 i U-25 były rozstrzygnięte już drugiego kwietnia ,ale obaj zawodnicy stawili się na drugą turę , z czego bardzo się cieszymy.Zwłaszcza z juniora Damiana Chudzińskiego który zdobywa cenne doświadczenie .Nie ma czego żałować , bo sesje miał bardzo udaną .Na małym stawie złowił najwięcej ryb 3.280 g ,przebił seniorów 55+ i kadetów.

W kategorii kadet na podium stanęli :

Krystian Owczarz  - Mistrz (obronił tytuł z 2016,2015)

Mateusz Grys - V-ce Mistrz

Patryk Bednarkiewicz  - II V-ce Mistrz

Mistrzem w kategorii junior U-20 ,został  Damian Chudziński.

Mistrzem w kategorii U-25, został Mistrz Okręgu Sieradz 2016 -  Marcin Hudański.

To już drugi sezon od utworzenia w kole kategorii senior 55+ ,w tym roku najlepiej wypadł nowy członek koła  Augustyniak Arkadiusz  .Można powiedzieć ,że zaliczył "wejście smoka" ,dwoma jedynkami sektorowymi i łączną wagą 7.680g,zdeklasował rywali.

V-ce mistrzem w tej kategorii został  Berlak Piotr  ,spychając na trzecie miejsce Mistrza z 2016 r  Józefa Jamrosza.

Przechodzimy do seniorów.

Za pewne wielu się ze mną zgodzi ,że stanąć na podium w "kleniu" jest bardzo trudno ,a jeszcze w zawodach mistrzowskich dwu turowych to już ekstraklasa.

Wystarczy wspomnieć, że na trzecie miejsce,trzech zawodników miało taką samą ilość punktów .Zdecydowała "łączna waga" którą najwyższą miał  Krzysztof Piłat ,II V-ce Mistrz.Drugie miejsce na podium zajął  Marcin Szewczyk  ,jedynka sektorowa i zarazem rekordzista Zofiówki 9880g z pierwszej tury.Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Koła Kleń w dysc.spławikowej wygrał  Mariusz Milczarek.

Nie będzie przesadą jeśli powiem ,że Mariusz całkowicie zasłużył na ten tytuł ładnie łowił ,prezentując różne techniki.W pierwszym dniu szybkościowe łowienie tyczką płoci .W drugiej turze gdzie ryb pod tyczką prawie nie było, świetnie operował matchem i dobrał się do leszczy.W tym dniu ryby wyjątkowo słabo żerowały ,kto sięgnął po "matcha" ,albo "skróta" punktował.Stopień trudności i wyrównany poziom potwierdza tabela z wynikami - link.

W imieniu swoim i kolegów życzę Naszym Mistrzom sukcesów na arenie okręgowej i ogólnopolskiej.

Tą drogą dziękuje również firmie  Match Pro  za współpracę ,a konkretnie za przekazanie firmowych koszulek które wręczamy tylko zawodnikom z mistrzowskiego podium .

Serdeczne podziękowania dla sędziów Mariusz Grys i "Alu"Arkadiusz Jaros.


 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Finał Mistrzostw Koła w dysc.spławikowej 2017 - Zofiówka 09.04. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł