Finał zawodów gruntowych, Chorzewa 27 sierpnia 2017

/ 17 zdjęć

W niedzielę 27 sierpnia odbyła się II tura zawodów gruntowych na zbiorniku dużym w Chorzewie. O godzinie 6 rano pod wagonem stawiło stanęło 21 zawodników. Po przywitaniu przez Prezesa Krystyna Toczyłowskiego i przypomnieniu zasad rywalizacji przez Kapitana sportowego Mirosława Czajora przystąpili do losowania miejsc. O godzinie 7:20 sędzia dał I sygnał oznaczające nęcenie ciężkie a o 7:30 dał II sygnał oznaczający początek czterogodzinnej II tury mistrzostw.
Pogoda nie rozpieszczała zawodników, początkowo było dość chłodno, padał mały deszczyk i był lekki wiatr. W miarę upływu czasu robiło się coraz cieplej a momentami był porywisty wiatr, który utrudniał wędkowanie.
Po czterech godzinach sędziowie dali sygnał kończący zawody i przystąpili do ważenia złowionych ryb. Łowiono głównie karpia, a także trafiał się karaś. Wyniki okazały się mizerne na co miała wpływ zmienna pogoda, gdyż kilka osób wyzerowało.
W czasie podliczania wyników przez sędziów Wędkarze posilili się kiełbaską z grilla, którą przygotowali sędziowie: Kucybała Adam i Pisecki Zenon.
Po chwili sędziowie ogłosili wyniki II tury
W sektorze A pierwszy był Zaczkowski Rafał, drugi był Frankowski Zdzisław, trzeci był Wrześniewski Przemysław.
W sektorze B pierwsze miejsce zajął Frankowski Piotr, drugi był Toczyłowski Krystyn, trzeci był Stanek Grzegorz.
A następnie przedstawili klasyfikacje końcową z dwóch tur, mistrzem koła został Frankowski Piotr, II miejsce zajął Zaczkowski Rafał a III miejsce zajął Wrześniewski Przemysław.

Puchar za największą rybę ufundowany przez kol. Jana Szczygła otrzymał Majcher Marek.

Zwycięzcom gratulujemy i jednocześnie zapraszamy na kolejne ostatnie zawody na zakończenie sezonu wędkarskiego.