Foczka na dorsza?! - Kilmore Quay, Irlandia

/ 4 komentarzy / 5 zdjęć


W Irlandii dość powszechnie ostatnio organizuje się wszelkiego rodzaju wyprawy wędkarskie zarówno od strony Oceanu czy Irlandzkiego Morza. Wzrost zainteresowanych wędkarzy potęguje liczbę przewodników oraz firm oferujących pełne przygód wyprawy. Nie muszę wspominać o innych ciekawych i bardzo popularnych łowiskach jak jezioro Corrib, Lough Derg, rzeka Shannon, i wiele, wiele innych. Kosztowność takich wypraw, szybko jest tłumiona zdjęciami wieeeelkich okazów i wspaniałych, niezapomnianych muszę przyznać wrażeń. Mam kilka swoich ulubionych miejsc na wybrany gatunek ryby, które staram się jak najczęściej odwiedzać. Dorsz w Kilmore Quay, ‘rekin’ od strony Sligo, pollock w Dublin Bay, pstrąg na Liffey River, węgorz w Grand Canal a szczupak nad każdym jeziorem i rzeką. Jak wszędzie czasem jest dobry dzień na połowy czasem nie, raz się ma szczęście raz nie…. ale emocje za każdym razem sięgają zenitu a zdobyte doświadczenie potęguje na kolejne wypady. Dlatego zachęcam na każdą wyprawę wędkarską, emocje zawsze gwarantowane!
Mój ostatni wypad na dorsza, może nie należał do najbogatszych pod względem wielkich okazów, ale każdy z załogi dorsza złowił, więc wypad zaliczony. Do tego emocje związane z wietrzną pogodą, bujaniem kutra (co nie każdy wędkarz dobrze znosi!) i mimo tego dobre humory oraz pozytywne nastawienie, sprawiają iż jest co pamiętać!
Na co łowiliśmy- krótki, twardy kij, zestawy makrelowe –choinki, pióra, tym dysponowaliśmy na kutrze. I w sumie sprzęt zdał egzamin, nie co gorzej było z pogodą, ale jak to w Irlandii, ciężko trafić na lepszą….więc, tym razem największą atrakcją i tak okazała się foka! - stały bywalec portu w Kilmore Quay, która zawsze cierpliwie czeka na powrót każdego kutra w nadziei na szybką i dobrą kolację! Do tego całkiem wyrafinowana, byle jakiej rybki nie chciała!

 


4.9
Oceń
(17 głosów)

 

Foczka na dorsza?! - Kilmore Quay, Irlandia - opinie i komentarze

SINDBADSINDBAD
0

Foczka fajna, choć troszkę wybredna, to wie gdzie się załapać na szybką i dobrą kolację. Obejrzyjcie ten link: Wędkarz kontra foka.

http://www.youtube.com/watch?v=YMiALWhx9Mo

(2011-04-14 19:51)
pawel2008pawel2008
0
Dzięki za film! jest świetny! ale się uśmiałem, polecam każdemu obejrzeć:)
http://www.youtube.com/watch?v=YMiALWhx9Mo
(2011-04-15 00:18)
avallone78avallone78
0
Dobry materiał  ode mnie za niego 5
Pozdrawiam z Paryża Artur
(2011-04-17 11:35)
bobartbobart
0

Dzięki za podzielenie się swoim doświadczeniem !!! Fajnie że tu w Irlandii mamy dosyć duży wybór łowisk na różne nasze "zachcianki". Naprawdę każdy, nawet ten wybredny wędkarz (ja do nich się oczywiście nie zaliczam) moze być zadowolony. Czasem ze złowienia małej ryby można mieć większe zadowolenie niż z dużej. Narazie największą frajde miałem gdy po namowie lokalnego Irlandzczyka kupiłem sprzęt muchowy i złapałem pierwszego pstrąga - niezapomniane wrażenia. Polecam każdemu wędkarzowi spróbowacsił z muchówką, świetna zabawa i coś odmiennego. Wędkarskie pozdrowienia z Irlandii !!!

 

 

(2011-04-17 23:00)

skomentuj ten artykuł