Zaloguj się do konta

Ga-Ma Ripper 7 cm

Cześć! opiszę wam dzisiaj mój nowy nabytek czyli ripper 7cm polskiej firmy - ga-ma.
W tym przypadku opisywany ripper czyli twz. ,,kopyto" ma 7cm. Jest przeznaczony do połowu praktycznie każdego gatunku ryb drapieżnych. Jego uniwersalna wielkość pozwala nam na połów dużych okoni oraz szczupaków i sandaczy. Ripper nie wyróżnia się niczym szczególnym od innych gum. Firma Ga-Ma oferuje nam różne kolory i wielkości przynęty (3-10cm).
Ripper jest wykonany z silikonu jak wiele innych przynęt , z tym że akurat ten model wykonany przez firmę wydaje się być bardziej sztywny. Gumy są na grzbiecie pokryte farbą która nie zmyje się przy kontakcie z wodą. Na przodzie ryby są widoczne wypuklenia imitujące skrzela, bardzo widoczne również są oczodoły. Na korpusie gumy jest napis firmy: ,,Ga-Ma" dzięki temu nie pomylimy modeli firmy.
Niestety ripper ma jedną znaczącą wadę. Przy przetrzymywaniu go przez dłuższy czas w pudełku i niewykorzystywaniu go podczas połowu, guma będzie się rozdzierała podczas nakładania główki jigowej.
Natomiast jeżeli chodzi o samą pracę to ripper pracuje wyśmienicie, dzięki większej sztywności materiału i szerokiej łopatce ogona. Pracę doskonale czuć w lekkim nurcie jak i wtedy gdy przynęta opada na dno. Ogon zaś wykonuje intesywną pracę przez co doskonale wykonuje imitację ryby.
Jeżeli chodzi o cenę: Ja osobiście kupiłem go za 2 zł. Lecz firma Ga-Ma oferuje zakup większej ilości przynęt w jednej barwie lub zestawy różnokolorowe.
Jest to ripper polskiwgo producenta za bardzo niewielkie pieniądze a przy tym wykonując bardzo dobrą akcję. Tego rodzaju gum, używa nasza polska reprezentacja wędkarska.

Cechy ogólne:

Cena: 1 - 2zł (1 sztuka) zestawy - 10-20zł
Długość: 3-10zm
Wiele rodzajów kolorów

Naprawdę Polecam!

Opinie (7)

MaN90

U mnie na jednym ze starorzeczy zeszłej jesieni killerem był 7 cm biały z pomarańczowym grzbietem :) [2013-08-19 13:03]

jacenty75

"Guma GA-MA łapie sama" - tak się kiedyś reklamowali jak wchodzili na rynek. Mnie te w większych rozmiarach bardzo dobrze sprawdziły się na Szkierach. [2013-08-20 14:03]

grzegorz not

W moim przypadku dobrze się one sprawdzają w połowie szczupaka...sandacza żadnego na nie złowiłem...na tą rybkę najskuteczniejszy okazuje się predator:-) Ogólnie warto mieć je w swoim pudełku ale tak jak piszesz nie są zbyt trwałe...słabej jakości guma... [2013-08-21 13:22]

NATANIX

Również polecam te gumy, bardzo ładnie biorą na nie szczupaczki :D [2013-08-21 16:14]

okiem_sandacza

Wolę relaxy a teraz szczególnie ohio robi dobrą robotę:) [2013-08-22 14:22]

Zander51

Trafiłem na GA-MA metrowego szczupaka i kilka sandaczy powyżej 3 kg. Biała z czarnym grzbietem 7 cm.Od Jakiegoś czasu nie było ich u mnie w sprzedaży. Zajrzę na stronę producenta, może jest ten model [2013-08-22 15:41]

Tomekoo

Nie łowiłem na nią nigdy choć przypomina bardzo mi kopyta relaxa ;-) Może kiedyś będzie trzeba spróbować ;-) ***** [2014-03-26 21:12]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Kogutowy katalog

Kogut klasyk patriotaDoszedłem do wniosku, że o kogutach na moim blogu cz…