GARNIZONOWE BIERZE PUCHAR

/ 15 zdjęć

W dniu 28 maja 2017 r. odbyły się zaliczane do Krakowskiej Ligi Muchowej zawody indywidualne i drużynowe o muchowy Puchar Koła PZW Kraków Kleparz. Coraz większa popularność poławiania pstrągów na wodzie stojącej oraz niepewność co do zasobności naszej największej rzeki pstrągowej -Raby przesądziły, że rywalizacja odbyła się na zbiorniku Brzegi 2. Pogoda dopisała, bowiem było słonecznie i ciepło. Jeżeli ktoś odczuł wędkarski niedosyt, to przynajmniej się opalił. Do zmagań przystąpiło 15 kandydatów do zwycięstwa. Po czterogodzinnym oszukiwaniu pstrągów okazało się, że skutecznie czyniło to tylko siedmiu muszkarzy. Pozostali byle jedynie obecni przy łowieniu ryb.
Zdobywcą Pucharu Koła PZW Kraków Kleparz został Przemysław Bieniecki z Koła PZW Stare Miasto. Drugie miejsce wywalczył Paweł Bojanowski z Koła Garnizonowego. Dla znawców ligi dwa pierwsze miejsca są niespodzianką. Wiele wskazuje na to, że wymienieni w przyszłości zdemolują czołówkę muszkarską. Dopiero trzeci był przedstawiciel wiecznych zwycięzców – Andrzej Zasadzki.
Drużynowo najlepsze okazało się Koło Garnizonowe w składzie Paweł Bojanowski, Piotr Buda i Roman Dryk. Na drugim miejscu uplasowało się Koło Myślenice, a na trzecim Koło PZW Zwierzyniec. Sukces Koła Garnizonowego także należy oceniać jeszcze w kategoriach niespodzianki, ale jesienią taka sytuacja może być standardem.
Zawody zostały dobrze zorganizowane i bardzo sprawnie przeprowadzone. Za to oddajemy hołd Zbigniewowi Zasadzkiemu i Robertowi Stożko. O złowieniu ryby decydowały szczęście i drobne niuanse. Wynik robiło więcej bieli i wolne prowadzenie, czyli ciąganie w tempie biegu ślimaka. Ozdobą zawodów było złowienie na streamera  przez Mistrza Przemysława szczupaka o długości 70 cm. Hol na przyponie 0,14 mm trwał ponad 12 minut.