Gdy uczeń przerasta Mistrza

/ 8 komentarzy / 15 zdjęć


Gdy zaczynałem przygodę z rybami , nikt w mojej najbliższej rodzinie nie wędkował . Musiałem praktycznie sam do wszystkiego dochodzić . Było to trudne , bo nie było komputerów , w telewizji czarno-białej jeden , a potem dwa programy , w których nie było programów wędkarskich . Książek o tematyce wędkarskiej mało i trudno dostępnych . Korzystałem z  WW , które pożyczał mi od swojego wujka kolega . Pozostało podglądanie starszych wędkarzy , którzy tak jak i dzisiaj w większości zazdrośnie strzegli swoich tajemnic w poławianiu ryb . Początki wędkowania , to kij leszczynowy lub lepszy , bo dłuższy z sosny z końcówką z jałowca . Po kilku latach dorobiłem się składanego bambusa . Dzisiaj młodzi mają łatwiej , bo są komputery , kilka gazet wędkarskich , ale też trzeba myśleć i kombinować , jak przechytrzyć rybkę . Obserwując mojego wnuka i jego kolegów , stwierdzam , że mimo tych udogodnień i tak najlepiej wędkują młodzieńcy , którymi od małego zajął się ktoś z bliskiej rodziny(ojciec , dziadek ,wujek) . Myślę , że ci których znam łowią już skuteczniej niż ich nauczyciele . Gdy na zawodach przegrywałem z takimi , co ich wprowadzałem w wędkarstwo , to koledzy się ze mnie śmieli , a ja byłem dumny , że uczeń przerósł nauczyciela . Obecnie , mój najmłodszy uczeń i jego koledzy(wszyscy są jeszcze juniorami) mają na rozkładzie rybki , o jakich mogę tylko pomarzyć . Na zdjęciach są tylko niektóre rybki , jakie zaliczyli tylko w tym roku .

 

4.7
Oceń
(20 głosów)

 


Wedkuje.pl poleca

 

Gdy uczeń przerasta Mistrza - opinie i komentarze

rysiek38rysiek38 (2015-10-09 18:11)
0
Dobre. niby krótko ale cala esencja zawarta - to jakby moje czasy z tym że ja miałem ciotkę co coś w tym temacie kumala (w moich dawniejszych wpisach są moje początki) i szczegóły moich pierwszych wędkarskich kroków-zapraszam a za tekst wielka piona !
marek-debickimarek-debicki (2015-10-09 19:11)
0
Piękny przekaz "...a ja byłem dumny, że uczeń...". Wielką radością i swoistym spełnieniem wędkarstwa jest umiejętność i zarazem możność przekazania młodszemu pokoleniu swojej wiedzy i pasji. Tylko pogratulować Wychowawcy i Wychowankom.
rafalwedkujerafalwedkuje (2015-10-11 12:33)
0
Wszystko OK Tylko proszę zwróć uwagę na trzymanie okonia za pysk. Uświadom chłopaka o złożoności aparatu gębowego okonia w szczególności.
tomasz196209tomasz196209 (2015-10-11 15:35)
0
Moim zdaniem zdjęciami z rybami zrobionymi na ogródku przy trzepaku na dywany nie ma co się chwalić . Ty jako mistrz powinieneś o tym wiedzieć .
rysiek38rysiek38 (2015-10-11 16:12)
+2
Wole foty przy "klopsztandze lub na tygielku" niż puenta typu - wszystkie rybki wróciły do wody a piszący właśnie pozbywa się ości z między zębów :-) a fotka oczywiście pokazowa potwierdzająca weganizm autora. P.S.czemu tak jest że prawie wszystkie doczepki w komentach pochodzą od ludzi z zerowym dorobkiem blogowym i punktowym
Jakub WośJakub Woś (2015-10-11 20:14)
+2
Szkoda, że ja nie miałem takiego nauczyciela :) Za wpis piątal choć sposób trzymania okoni na zdjęciu głównym budzi we mnie agresję. Miałbym ochotę podnieść takiego delikwenta tak za żuchwę.
halski021halski021 (2015-10-12 10:04)
0
Okoń to rarytas i te na zdjęciach przeznaczone do konsumpcji ,więc chyba obojętnie jak trzymane do fotki .Osobiście w tym roku nie zabrałem żadnej rybki do domu . Młody(zdjęcia z okoniami) i jego rodzina , lubią zjeść dobrą świeżą rybkę . RAPR tego nie zabrania . A wszyscy , którzy czepiają się , pewnie nie potrafią złowić takich rybek i żal im t...i ś....a .
halski021halski021 (2015-10-12 10:17)
0
I jeszcze jedno . Na zdjęciach jeden , to mój uczeń ( choć miał jeszcze jednego nauczyciela) , a pozostali to jego koledzy , których nauczycielami też byli dobrzy wędkarze . Wszyscy jesteśmy dobrymi kumplami i nie raz łowiliśmy wspólnie , albo rywalizowaliśmy na zawodach wędkarskich .

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy


 
Aplikacja