Gdzie ta ryba? - wtorek 27.09 TVP1 godz. 21.00

/ 11 komentarzy

Zapraszamy wszystkich pasjonatów wędkarstwa na specjalny magazyn "Gdzie ta ryba?", który zostanie wyemitowany na antenie TVP1 we worek 27 września o godz. 21 w paśmie Pełny obraz.

Autorzy programu, którzy kilka lat temu w magazynie śledczym Anity Gargas pokazywali patologię w nadzorze nad użytkownikami rybackimi tym razem idą krok dalej i szukają odpowiedzi na pytanie gdzie są ryby w polskich wodach?

Półtora miliona wędkarzy w całej Polsce - to biznes wyceniany na 3 miliardy złotych rocznie. Na turystyce wędkarskiej zyskują lokalne firmy, hotele, restauracje i samorządy. Jednak coraz częściej wędkarze wolą wyjeżdżać za granicę, a za nimi ich pieniądze. Od kilku lat w Polsce słychać wędkarski krzyk.

Dlaczego w polskich jeziorach brakuje ryb? Czy polityka PZW spowodowała, że najlepsze łowiska zamieniają się w pustynie wędkarskie? Co na wodach PZW robią sieci rybackie? Dlaczego wędkarstwo opiera się na starej skostniałej ustawie z 1985r. i dlaczego największa organizacja wędkarska w Polsce walczy o zachowanie obecnego systemu? Kto zarabia na bezrybiu? Zapraszamy na wędkarską podróż, która ma odpowiedzieć na pytanie: Gdzie ta ryba?


Wtorek, 27 września, TVP1, godz. 21.00 pasmo Pełny obraz.


Każdy wędkarz i sympatyk wędkarstwa powinien to zobaczyć. Udostępnijcie znajomym i na socjalmediach. Jeśli program obejrzy wiele osób zapowiadane są kolejne. Tylko tak mamy szanse wpłynąć na polityków aby wreszcie zajęli się problemem wędkarzy.


 


4.5
Oceń
(4 głosów)

 

Gdzie ta ryba? - wtorek 27.09 TVP1 godz. 21.00 - opinie i komentarze

archimond999archimond999
+1
Anita Gargas zrobiła dwa odcinki, temat się zakończył i nic się nie zmieniło, tutaj będzie dokładnie tak samo. Tego betonu nic nie ruszy, UB-eckie układy się obronią. A na pytanie Gdzie są ryby każdy znas może odpowiedzieć, w siatach PZW. (2022-09-25 17:44)
Tombet89Tombet89
+1
Sądzę że polityka tego rządu będzie chciała wypromować nieco Wody Polskie jako zmianę na lepsze, PZW okryty złą sławą niewiele ma na swoja obronę, ale czy to będzie dobra zmiana? (2022-09-26 14:26)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
archimod999, bo ne od tej strony się zabierają. I o kim mówisz? Zobacz ja ruszam ten beton, i idę dalej. Ale każdy umie się śmiać. A Ja wolę czyny. (2022-09-28 18:00)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
+1
Po oglądnięciu widzę tylko niesmak. Pan Ziemliński "wędkowanie w ciszy" Człowiek który był prezesem ZG PZW w latach 2013-2017 i nie było mowy by sieci zdjąć z wód. A Wy teraz jego robicie zbawcę? Wyjdzie Wam bokiem, w radiu Gazda Powiedział wyrażnie "Trzeba ograniczyć presją wędkarską"Będzie płacz we większości przypadków, rzek już naturalnych nie będziecie mieć, ścieki bo to interes, a brak użytkownika rybackiego rzeki, to brak osoby poszkodowanej!!!! ale co Ja tam wiem. Ja tylko umiem Wam zarybiać dodatkowo, robić kładki i dojazdy, nawiązywać współpracę z lokalnym samorządem. By poprawić warunki nad wodą, i u mnie w okręgu nie ma rybaków, czemu nie ma, mówiłem.... (2022-09-28 18:06)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Redakcję Wedkuje.pl zapraszam do Kętrzyna, do Koła PZW Mazury, jednego z najmłodszych kół PZW. Jesli z takim nikim jak ja macie chęć rozmawiać, który pokazuje że wszystko można tylko trzeba chcieć. (2022-09-28 18:10)
barrakuda81barrakuda81
+1
Tego tematu już nawet nie warto poruszać...Wszyscy o tym mówią pewnie od dekady a jest tylko gorzej.Absolutnie nie wierzę że cokolwiek jest w stanie poprawić sytuację.Dobrze o ile było - już było.Zostaje się męczyć a dla niewymagających - komercja.Na wędkarstwie świat się nie kończy. (2022-09-28 19:14)
Tomasz JTomasz J
0
Program pokazał jedynie dwie rzeczy. Po pierwsze, PZW w swej masie od lat działa źle lub gorzej (z nielicznymi wyjątkami), co sami doskonale wiemy. Po drugie, została przed nami roztoczona idylliczna wizja, jak to będzie wspaniale i cudownie jeśli wędkarstwem zajmie się PGW Wody Polskie. Nihil Novi! Moim zdaniem kluczowa jest tu jednak zupełnie inna kwestia - kto, kiedy i w jakich okolicznościach reportaż przygotował i wyemitował. O tym, że w PGW Wody Polskie narodził się pomysł "przejęcia" opieki i nadzoru nad wędkarstwem i wędkarzami, a co za tym idzie po prostu KASY (według szacunków z 2021 r. rynek wędkarski w Polsce to około 1,5 mld złotych), wiadomo od sytcznia 2022 r. i słynej już konferencji ogłaszającej powstanie Departamentu Rybactwa. Spora część kolegów wędkarzy, zareagowała na nią bardzo entuzjastycznie. Niestety dla Wód Polskich w lipcu 2022 r. odrzański kataklizm obnarzył w całej rozciągłości nie tylko ogromną skalę bałaganu i niekompetencji, ale również zakłamanie panujące w tejże instytucji i dziś PGW WP, delikatnie powiedziawszy, nie cieszy się najlepszą opinią. Wybaczcie szanowne Koleżanki i Koledzy, ale dla mnie, reportaż przygotowany przez rządową tubę propagandową, wyemitowany w czasie zaostrzającego się konfliktu między PZW a WP, podkreślmy, reportaż, w którym jedna z przedstawionych instytucji jest w permanentym stanie oskarżenia, druga zaś prezentowana niczym zbawca i lek na całe zło ma tylko jeden cel. Tym celem jest przykrycie niekompetencji PGW WP, jaką w całej rozciągłości pokazał kataklizm na Odrze.  Nie mam zamiaru bronić PZW (bo nie ma jak i czego), ale apeluję do Koleżanek i Kolegów o otrzeźwienie, zanim będzie za późno. W świetle wypowiedzi pana Wosia (który kilkukrotnie powtórzył, że absolutnym priorytetem WP nie jest ochrona przeciwpowodziowa, nie jest ochrona środowiska wodnego, lecz żegluga śródlądowa) w świetle inwestycji już realizowanych, oraz tych przez Wody Polskie planowanych (tu szanownym Koleżankom i Kolegom polecam poszukanie inforacji na temat projektu: "droga wodna E40") przejęcie "opieki i zarządzania" wędkarstwem przez PGW WP będzie ostatecznym końcem naszego hobby. (2022-09-29 10:14)
z@melaz@mela
-1
Okręg Kalisz jako  pierwszy chyba stracił "wszystkie wody" na rzecz   PGW  Wody Pi...skie   a czy to zmiana na lepsze czy gorsze to czas pokaże , jeśli nic nie będą robić   , nie będą  zarybiać  to zmiana na lepsze bo wyginą  szkodniki a natura sobie poradzi   , ryby przyponą  sobie co to taro  i będzie  znacznie lepiej niż dziś. (2022-09-29 19:38)
JulianJulian
+1
Stopień degrengolady ,złodziejstwa i zwyczajnego zbydlęcenia zaszedł już tak daleko że naprawdę wszystko mi jedno czy PZW  będzie istniało czy też nie . Pewnie że mi żal tych wszystkich lat dzieciństwa,młodości wieku średniego tego zapału entuzjazmu . Ale jak mam ,,pracować społecznie "  tak jak kiedyś gdy ( kiedyś to było nie do pomyślenia ) jak żąda się ode mnie opłaty za parking w moim Własnym !!!  związku - mało tego Jednoślady !!!!!  . Jak widać pazerność nie zna granic. Na koniec jeszcze jedno widzę że do ,,Zarządu " zaczyna się wkradać polityka ( ta pierwsza Q...wa co pod latarnią stoi ) słuszne katastrofy ekologiczne ( Wisła ) i niesłuszne ( Odra ) - ,,występy " nad rzeką . Ja też mam swoje poglądy polityczne ale wychodzac na ryby biorę wędki a poglądy zostawiam w domu . Nie taszczę tego ,,bagażu " ze sobą nad wodę. Ps. I to jest jeszcze jeden syndrom że ten związek ( kiedyś mój - prawie pół wieku )  upadnie . (2022-09-30 10:44)
cierpliwy1cierpliwy1
+1
Moim zdaniem Wody Polskie nie poprawią sytucji na wodach ,a wręcz jestem przekonany ,że będzie duzo gorzej . Centralne zarządzanie niema szans na sukces ,przecież już to przeżyliśmy . Dokąd ludzie (wędkarze) nie bedą utożsamiać sie z daną wodą ,to nic się nie zmieni .Inaczej mówiąc to koła muszą mieć wody w zarządzaniu koniec kropka (2022-09-30 22:10)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Widzę że Pan Rafał milczy, nie chce zobaczyć pewne sprawy w innej perspektywy? Boi się zmienić zdanie? (2022-10-17 20:52)

skomentuj ten artykuł