Gdzie się podziały kobiety

/ 3 komentarzy

W ostatnim czasie w naszym kole z większą niż dotychczas mocą wystąpił problem uczestnictwa i tym samym klasyfikacji i nagradzania w zawodach wędkarskich spławikowych kobiet i juniorów. Problem trwa już dłuższy czas jednak nie był aż tak widoczny, ponieważ w pewnym sensie przymykano na to oko z nadzieją, że sytuacja kiedyś ulegnie poprawie. W większości ostatnio przeprowadzonych zawodów w kategorii „ kobiety” i „juniorzy” występowały jedynie pojedyncze osoby.

Trudno określić takie zjawisko jako celowe i pożądane, ale niestety tak było i jest. Każdy zdrowo myślący organizator zawodów dojdzie do wniosku i przyzna, że praktycznie brak jest jakiejkolwiek rywalizacji, a tym samym kogo i za co nagradzać? Na dobrą sprawę można uznać, że w tych kategoriach ze względu na brak odpowiedniej ilości zawodników zawody nie powinny odbywać się. Jaka to satysfakcja zdobyć puchar lub upominek skoro rywalizowało się z samym sobą?

Czy zasadne jest tolerowanie i utrzymywanie takiego stanu rzeczy? Jest to bardzo dziwne zwłaszcza, że koło jest naprawdę liczne i tego typu problemy teoretycznie nie powinny występować. W czym tkwi błąd?. Chciałoby się zwiększyć ilość kobiet i młodzieży w sportowej, wędkarskiej rywalizacji. Z dokumentacji wynika, że w kole jest wiele kobiet i młodzieży, ale w przeciwieństwie do mężczyzn nie garną się do rywalizacji, nie uczestniczą w zawodach mimo, że nie wnoszą opłat startowych.

Zarząd koła pragnie zmienić ten stan rzeczy i tą drogą apeluje do wszystkich wędkujących kobiet i młodzieży, aby uczestniczyli w organizowanych zawodach. Pokażcie „ seniorom ”, że też potraficie trzymać wędkę i zrobić z niej użytek. Zdrowa rywalizacja jest wskazana i nikomu nie szkodzi, a wręcz przeciwnie, pomaga innym okiem spojrzeć na samego siebie i ocenić zdobyte przez lata wędkowania doświadczenie porównując je z innymi. Zadajcie sobie pytanie – dlaczego nie, skoro ja też potrafię? Czekamy na Was bo w Waszym towarzystwie będzie nam znacznie przyjemniej. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy i życzę sukcesów,

 


4.1
Oceń
(15 głosów)

 

Gdzie się podziały kobiety - opinie i komentarze

u?ytkownik1117u?ytkownik1117
0
piątka się należy , jak patrzy , chyba we wszystkich kołach jest ten sam problem , dlatego wyszliśmy na przeciw i zorganizowaliśmy szkółkę wędkarską, chodzimy do szkół z ogłoszeniami do naboru , robimy pokazy i prelekcje , mamy nadzieje że to poskutkuje, kobiety natomiast zachęcamy do wedkarstwa sportowego , i efekty juz sie pokazały teraz czekamy na wyniki (2009-03-09 12:06)
rysiek38rysiek38
0
moze wbrew pozorom kobiety w rywalizacji niechca byc faworyzowane zreszta na forum juz napisalem na ten temat (2009-03-09 18:28)
u?ytkownik2494u?ytkownik2494
0
Macie panowie całkowitą rację,panie na zawodach to rzadkość ale co do nagradzania uważam że jak zespół oddaje mecz to przeciwnik punkty i tak dostaje(walkowerem) i w tym wypadku należy stosowac tą samą zasadę.
W stosunku do juniorów również(u nas juniorzy czasem biją na głowę seniorów). W moim kole tak jest i nikt nigdy nie protestował czyli wszyscy uczestnicy zawodów to akceptują.
Pozdrawiam (2009-03-09 19:23)

skomentuj ten artykuł