Gdzie szukać robaków na ryby

/ 4 zdjęć


I w końcu deszcz! Po ostatniej wyprawie na ryby było widać, jak tęsknią one za deszczem - ale nie tylko one. Głównie tęskniły za opadami nasze zbiorniki. Przez noc padał ulewny deszcz. Rano były już tylko lekkie opady, a około południa przestawało. Po szkole oczywiście odrabianie zadań. A potem znalazłem chwilę wolnego czasu.... Postanowiłem przeznaczyć go na szukanie robaków na wyjazd. Prawdopodobnie w niedzielę, gdzieś się wybiorę. Przed chwilą jeszcze kurier dowiózł mi kołowrotek wygrany na naszym portalu. Trzeba go przetestować w najbliższej przyszłość.
Ale do tematu. Do szukania, a co za tym idzie wyciągania robaków z ziemi przydadzą nam się: mała łopatka, pojemnik do przetrzymywania robaków i jeżeli komuś zależy na tym, żeby nie pobrudzić sobie rąk - rękawiczki robocze. Mi osobiście to nie przeszkadza i szukam, wyciągam robaki bez nich.
Nasze robaczki najlepiej szukać w miejscach, gdzie mają jakieś schronienie, czyli kamienie i stare kawałki drzewa - takie miejsca uwielbiają. Miejsca te obfitują w robaczki i to czasami sporych rozmiarów. "Robacze miejscówki" na zdjęciach poniżej.

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


Podczas "grzebania w ziemi" możemy znaleźć również inne piękne stworzenia. Nie zabijajmy ich. Pamiętajmy o tym, że teraz to my jesteśmy w ich środowisku, a nie one w naszym. Jeżeli nasz robaczek chowa się np. pod jajkami mrówek, zostawmy go, żeby ich nie uszkodzić. Na starych kawałkach drzewa i pod nim możemy znaleźć różne ciekawe istoty.
Image Hosted by ImageShack.us
Dżdżownice i rosówki, które są naszym celem są bardzo waleczne. Nawet po wyciągnięciu kawałka ziemi, w których są schowane potrafią walczyć. Musimy również pamiętać o tym, żeby po włożeniu znalezionego robaczka do pojemnika do przetrzymywania ich, dobrze go zamknąć. Stworzenia te wykorzystają każdą okazję, żeby uciec. Dowód na zdjęciu.
Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us
Niekiedy znajdziemy bardzo głębokie i duże dziury. Nie znajdziemy w ich okolicy (a dokładniej pod tym kamieniem czy czymś innym) robaczka, ponieważ zazwyczaj są to dziury, które zamieszkują ich wrogowie.

Image Hosted by ImageShack.us


Pod kamieniami możemy również znaleźć różne ciekawe stworzenia np. stonogę lub mrówki, chrząszcze.
Image Hosted by ImageShack.us

I na koniec oczywiście muszę pochwalić się tym co dziś złapałem. Starczy odkryć kilka kamieni i nie musimy wydawać tych 5 - 6 złotych na około 40 robaczków - takie ceny są u mnie (oczywiście rosówki, które dziś złapałem trzy, w sklepie 20 szt. kosztuje 9,99 zł). I na koniec robaczki trafiają do hodowli. Pozdrawiam, Kamil Skwara

 


4.5
Oceń
(20 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 3)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

5Gdzie szukać robaków na ryby - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł