Glina i ziemia, dodatki do zanęt.

/ 6 komentarzy / 10 zdjęćOpisy glin:

Mineral classic- naturalny mocno smużący dodatek do zanęt i glin. Dodatek ten zalecany jest w szczególności do połowu płoci. Można go stosować również jako dodatek do zanęt na głębokie łowiska oraz rzeki. Po wymieszaniu należy w zależności od potrzeb dowilżyć oraz przetrzeć przez sito. Opakowanie wystarcza na około 8 kg gliny.

Glina rozpraszająca złocista - bardzo mocno smużąca glina zalecana do zanęt leszczowych i płociowych na wody wolno płynące i stojące. W kontakcie z wodą uwalnia złotawy obłok, który długo utrzymuje się w wodzie. W zależności od potrzeb dowilżyć oraz przetrzeć przez sito.

Glina rozpraszająca czarna - służy do dociążania zanęty, zwiększa jej głębokość pracy. Szczególnie polecana na zamulone i bagniste dna. W wodzie szybko się obsypuje tworząc tak zwany dywan. Zalecana do zanęt płociowych. W zależności od potrzeb dowilżyć oraz przetrzeć przez sito.

Glina rozpraszająca brązowa - służy do dociążania zanęty, zwiększa jej głębokość pracy. Szczególnie polecana na zamulone i bagniste dna. W wodzie szybko się obsypuje tworząc tak zwany dywan. Zalecana do zanęt płociowych. W zależności od potrzeb dowilżyć oraz przetrzeć przez sito.

Glina rozpraszająca natural- służy do dociążania zanęty, zwiększa jej głębokość pracy. Szczególnie polecana na zamulone i bagniste dna. W wodzie szybko się obsypuje tworząc tak zwany dywan. Zalecana do zanęt leszczowych. W zależności od potrzeb dowilżyć oraz przetrzeć przez sito.

Glina rozpraszająca czerwona - Typowa glina powierzchniowa stosowana do zanęt uklejowych. Jej wyśmienita barwa i praca w postaci smużenia bardzo szybko wabi ukleje i przy regularnym donęcaniu utrzymuje w łowisku.
Glina Rozpraszająca Czerwona bardzo dobrze sprawdza się w łowiskach płociowych w połączeniu z zanętą Sensas Gardons lub Gros Gardons.

Glina wiążąca czarna - służy do dociążania zanęt rzecznych, spowalnia pracę zanęty. Stosowana na głębokie łowiska oraz wolno płynące kanały oraz rzeki o małym uciągu. Zalecana do zanęt płociowych. Przed użyciem zaleca się przetrzeć przez sito.

Glina wiążąca brązowa - służy do dociążania zanęt rzecznych, spowalnia pracę zanęty. Stosowana na głębokie łowiska oraz wolno płynące kanały oraz rzeki o małym uciągu. Zalecana do zanęt płociowych o zabarwieniu brązowym. Przed użyciem zaleca się przetrzeć przez sito.

Glina wiążąca natural - służy do dociążania zanęt rzecznych, spowalnia pracę zanęty. Stosowana na głębokie łowiska oraz wolno płynące kanały oraz rzeki o słabym uciągu. Zalecana do zanęt leszczowych. Przed użyciem zaleca się przetrzeć przez sito.

Glina rzeczna czarna - służy do dociążania zanęt na rzeki o mocnym uciągu i szybko płynące kanały. Wykorzystywana jako znakomity nośnik jokera. W zależności od potrzeb można glinę dokleić bentonitem. Zalecana do zanęt płociowych. Przed użyciem należy przetrzeć przez sito.

Glina rzeczna czerwona - służy do dociążania zanęt na rzeki o mocnym uciągu i szybko płynące kanały. Wykorzystywana jako znakomity nośnik jokera. W zależności od potrzeb można glinę dokleić bentonitem. Zalecana do zanęt płociowych o podobnym zabarwieniu. Przed użyciem należy przetrzeć przez sito.

Glina rzeczna natural - służy do dociążania zanęt na rzeki o mocnym uciągu i szybko płynące kanały. Wykorzystywana jako znakomity nośnik jokera. W zależności od potrzeb można glinę dokleić bentonitem. Zalecana do zanęt leszczowych. Przed użyciem należy przetrzeć przez sito.

Ziemia Bełchatowska - stosowana do nęcenia w płytkich i mulistych łowiskach. Idealna do robienia kul z jokerem, jak również do mieszania z zanętami spożywczymi. Przed użyciem należy przetrzeć przez sito.

Argile brune - jest to słabo klejąca glina. W kontakcie z wodą wyraźnie smuży i szybko się obsypuje. Zalecana do zanęt płociowych na wody stojące i wolno płynące. Przed użyciem należy przetrzeć przez sito.

Argile natural - jest to słabo klejąca glina. W kontakcie z wodą wyraźnie smuży i szybko się obsypuje. Zalecana do zanęt leszczowych na wody stojące i wolno płynące. Przed użyciem należy przetrzeć przez sito.

Betonit , Klej Mocny – Bardzo mocny klej mineralny do glin i zanęt. Stosować od 20 do 50 ml na jeden litr gliny lub zanęty.

Rozpraszacz do jokersa – Produkt do rozpraszania larw ochotki (jokersa). Sklejone larwy posypać proszkiem i ostrożnie mieszać aż do uzyskania pożądanych efektów.

Liant a Coller Jaune – Rewelacyjny klej do jokersa na płytkie wody. Stosować w ilości 100 ml na jeden litr gliny.

 


4.7
Oceń
(18 głosów)

 

Glina i ziemia, dodatki do zanęt. - opinie i komentarze

MAKI 1976MAKI 1976
0
Super dodatki za rozsądne pieniądze odpowiednio dobrane przynoszą fajne efekty . POLECAM !!!!!!!!!! (2014-03-29 19:31)
Ronin1Ronin1
0
Przydatne informacje, piątka za nie. Gumy godne uwagi. (2014-03-29 19:47)
keraj3keraj3
0
Polecam te gliny i kleje.Wysoka jakość i niska cena. Już niedługo spławikowe rozpoczęcie sezonu,niestety nie będę na tych zawodach. Ale napiszę jak ja bym łowił na Józefowie o tej porze. ZANĘTA 1kg dobrej zanęty płociowej (drobna i ciemna) 1,5kg ziemii bełchatowskiej +0,5kg gliny rozpraszającej jasnej + 0,5kg minerału płociowego . Osobno 0,5l dżokersa w 2kg ziemii bełchatowskiej Jest to objętość na 2 tury . PRZYGOTOWANIE Zanętę delikatnie namoczyć i odstawić ,w tym czasie można przetrzeć prze sito (2lub 3mm) dwukrotnie ziemie. Te czynności przeważnie robię dzień wcześniej w domu. W dniu zawodów ,po losowaniu ,domaczam zanętę (tak żeby mozna z niej zrobić kulkę),przecieram przez sito .Następnie mieszam zanetę z ziemią w proporcjii 1:1 np. 2 garście zanęty i 2 garście ziemii. Połowę odsypuję ,będzie do donęcania. Formując kule ,pierwsze mniej dociskamy ,następne mocniej.Przed zrobiemiem kolejnych kul domaczamy trochę spryskiwaczem. W ten sposób otrzymamy kule ,które będą się rozmywały w różnym czasie . Osobno podaję dżokersa w ziemii. Podczas robienia kul ,do kolejnych dosypuję trochę bentonitu ,żeby opóźnić uwalnianie robaków. O tej porze podałbym osobno kule zanęty z ziemią i kule dżokersa w ziemi o około 1m od siebie. W ten sposób będzie wiadomo co ryby wolą i czym je donęcać. Donęcać małymi kulkami,żeby nie płoszyć ryb. Wędka najlepiej bat 6-7m ,spławik 1g (szklana antenka ,wyważona do połowy ,metalowy dolnik),zyłka główna 0,10mm ,przypon 0,07mm (15cm).rozłożenie śrucin,na łączeniu z przyponem śrucina nr8,następnie 2 śruciny nr8 10cm wyżej ,następnie reszta obciążenia 6cm wyżej. Łowimy na styk z dnem lub lekko nad dnem. Życzę wszystkim uczestnikom pełnych siatek ryb i atmosfery jak dotychczas,pozdrawiam Jarek (2014-03-31 12:08)
RandalRandal
0
Jarek podzielił się z nami swoim przepisem na zanętę którą użył by podczas zawodów otwierających sezon 2014 na jeziorze Józefowo. Jarek jesteś wielki, nie każdego stać na takie posunięcie. Ciekawi mnie jednak czy ktoś z tego skorzysta. Jutro będę na zawodach fotografem i przy okazji to sprawdzę. (2014-04-05 21:07)
MAKI 1976MAKI 1976
0
Gratulacje dla zwycięzcy " Spławikowego Rozpoczęcia Sezonu " , który używał w/w "SPECYFIKÓW" . Pozdrawiam (2014-04-07 21:25)
RandalRandal
0
Prawie wszyscy na zawodach mieli czarne ręce... (2014-04-09 19:51)

skomentuj ten artykuł