Gnojówka wpływa do Zalewu Wolbromskiego

/ 9 komentarzy / 8 zdjęć


PZW WOLBROM KOŁO 88 we współpracy z U M i G Wolbrom podjęły działania mające na celu doprowadzeniu Wolbromskiego Zalewu do czystości .Zalew Wolbromski to 16 hektarowy zbiornik wodny największy w powiecie olkuskim jest dobrym łowiskiem wędkarski ale mógł stać się ośrodkiem sportów wodnych ale kto by chciał kąpać się w wodzie systematycznie zatruwanej gnojówką .
Wędkarze i działkowicze zgodnym chórem mówią że najgorzej to jest po deszczu ,struga oleistej i brunatnej zawiesiny wypływa z gospodarstwa zajmującego się hodowlą krów przepływa przez ulice i ogródki działkowe i wpływa do zalewu. Sąsiedzi wędkarze i działkowicze wielokrotnie zgłaszali o sprawie do policji straży miejskiej i urzędu miasta i gminy ale nic to nie daje .Strażnicy wielokrotnie nakładali na właścicielkę mandaty ale to również nie pomaga sprawy trafiły przed sąd grodzki w Wolbromiu rejonowy w Olkuszu a nawet przed Krakowski a gnojówka jak płynęła tak sobie płynie .

Sprawę można bardzo szybko rozwiązać gdyby właścicielka hodowli wybudowałaby tzw płytę gnojową ze szczelnym zbiornikiem.Pani prowadząca musiała by zainwestować pieniądze ale jak widać opłaci jej się płacić mandaty niż wybudować płyte

Czas i pieniądze wydane na prace związane z czyszczenie zalewu przez firmę saspol-pniewy nie mogą iść na marne w związku z czym poruszymy niebo i ziemie żeby sytuacja nad zalewem doprowadzić do końca ,zostały już powiadomione władzę oraz organy mogące nam pomóc ,nadmienię że ukazał się również artykuł w Dzienniku Polskim o tej samej sprawie .Zamieszczę kilka zdjęć a o całe sytuacji będę informował na bieżąco. Myślę że determinacja i upór wędkarzy będzie wystarczający do doprowadzenia sprawy do końca.

 


4.7
Oceń
(35 głosów)

 

Gnojówka wpływa do Zalewu Wolbromskiego - opinie i komentarze

Gruby OkonGruby Okon
0
No nareszcie ,mam nadzieje ze sprawa zostanie pomyslnie zalatwiona. (2009-07-19 21:38)
hubihubi
0
Brac sie ostro za to koledzy a napewno przyniesie to pozytywne skutki pozdrawiam. (2009-07-19 22:51)
jurekjurek
0
Witam , głupota Przemku w naszym kraju nie ma granic ---- , dopiero jak te 16 hektarów- łowisko padnie trupem--- to władze może coś zareagują ...ALE BYŁO BY INACZEJ , JAK JAKIŚ DYGNITARZ MIAŁ DOMEK NAD TYM AKWENEM---TO PROBLEM BYŁBY ROZWIĄZANY NATYCHMIAST............pozdrawiam Cię i życzę czystych wód Jurek. (2009-07-20 08:42)
u?ytkownik1805u?ytkownik1805
0
Bo widać takiej wielkości są mandaty! Jakby zapłaciła kilkanaście tysięcy złotych mandatu to może prędzej poszła by po rozum do głowy. A tak jest bezkarna! Widać władze miasta i policja nie potrafi sobie z taką osobą poradzić. Aż się wierzyć nie chce. Chyba że.........! Reszta w pamięci! (2009-07-20 10:46)
viktor0viktor0
0
koledzy nie odpuszczajcie ani trochę ,może sprubujcie powiadomić telewizję chociażby lokalną.czytając ten artykuł odnoszę wrażenie że własciciele gnojówki są dobrze ustawieni i mają odpowiednie znajomości dlatego też ciągnijcie ten temat ile się daje i gdzie tylko można .pozdrowienia i dużo wytrwałosci (2009-07-20 18:43)
jokerjoker
0
myślę że ci którzy umywają od tego ręce może i nabijają "kabzę" na konta ale zapewne nie myślą o tym, że ich potomkowie już niebawem nie będą mieli nawet skrawka ziemi mogącej się poszczycić jej czystością i nieskazitelnością a jeśli nawet nie mają potomków to widocznie nasze potomstwa mają daleko gdzieś. To wszystko jest żałosne. (2009-07-20 21:16)
u?ytkownik695u?ytkownik695
0
O Zalewie Wolbromskim i przydusze jaka miała miejsce kilka lat temu w tym akwenie czytałem wiele . Wkrótce po tragedii jaka rozegrała się nad tym zbiornikiem - rozpoczęto stopniową rekultywację tego zalewu . Widząc obecną sytuację jaka ma miejsce nad sztucznym jeziorem w Wolbromiu - nie do pomyślenia jest fakt iż ten zbiornik rewitalizowany i niejako wskrzeszony wspólnymi siłami wędkarskich społeczników , miłośników przyrody a także wędkarzy - znowu przeżywa dawną gehennę ,której obliczeni i pazerni sprawcy są całkowicie bezkarni ... (2009-07-21 00:07)
areczek13areczek13
0
u mnie w wiosce też jest tak że gnojówka z silosów wpływa do stawu kiedyś zgłoszono to do gminy a oni mają to w nosie (2009-07-21 09:16)
MarshallMarshall
0
Myślę, że jak ktoś popełnia jakieś wykroczenie któryś raz z rzędu to powinien ponosić coraz większe konsekwencje także trzeba o to walczyć :) (2009-07-22 21:49)

skomentuj ten artykuł