Grand Prix koła Poczesna na rok 2014 rozstrzygnięte


Ostatnie zawody w tym sezonie o Puchar Wójta były także ostatnimi w klasyfikacji Grand Prix na rok 2014. Klasyfikacja Grand Prix w naszym kole została wprowadzona pierwszy raz w tym roku, chcieliśmy zobaczyć jakie będzie zainteresowanie zawodami i czy wzrośnie liczba zawodników. Okazało się, że jak na pierwszą edycję wyszło całkiem przyzwoicie, łącznie w sześciu zawodach wzięło udział 48 zawodników co jest wynikiem całkiem dobrym, pojawili się zawodnicy, którzy dotąd nie uczestniczyli w zawodach, pojawiła się  młodzież naszego koła co bardzo nas cieszy. Rywalizacja o miejsca w pierwszej piątce do ostatnich zawodów sprawiło, że walka była bardziej zacięta, i zawodnicy walczyli o każdy punkt, aby nie tylko wygrać zawody ale także zająć jak najlepsze miejsca poza podium aby zdobyć choć kilka punktów do Grand Prix. Całą serię tegorocznych zawodów wygrał bezkonkurencyjnie Marcin Wójcik, który już przed ostatnimi zawodami zapewnił sobie pierwsze miejsce. Rozdanie Pucharów za Grand Prix  ma odbyć się na zebraniu ogólnym sprawozdawczym (grudzień lub styczeń).

Oczywiście już teraz zapowiadam, że będziemy kontynuować klasyfikacje Grand Prix tak, że zapraszam do rywalizacji w roku 2015
Będziemy starali się zarezerwować pewną kwotę pieniędzy, aby w roku 2015 obok pięknych pucharów, obdarować trzech lub pięciu najlepszych nagrodami rzeczowymi, myślę że to podniesie jeszcze bardziej atrakcyjność całego cyklu i zmobilizuje uczestników do nauki i treningów. Dokładne informacje pojawią się na stronie jak tylko coś uda się ustalić, będzie to przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Mam nadzieję, że zawody sprawią, że zmieni się trochę sposób patrzenia na wędkarstwo, że ludzie zrozumieją, że zawody to rywalizacja, test wiedzy i umiejętności poprzedzony treningami, praktyką, niejednokrotnie niemałymi wydatkami, poświęconym czasem na przygotowania, na zgłębianiu wiedzy teoretycznej i praktycznej, który z czasem owocuje wygraną.
Mam nadzieje także, że wędkarze zrozumieją iż ryby można łowić sportowo, złowić i wypuścić, że można cieszyć się wynikiem a nie tym co się przyniesie do domu, że wędkarstwo to SPORT A NIE SPOSÓB NA ZAPEŁNIENIE DOMOWEJ ZAMRAŻALKI  !!!!!!

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Grand Prix koła Poczesna na rok 2014 rozstrzygnięte - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł