Grand Prix Okręgu - Chorzewa 23.10.2016

/ 52 zdjęć


W dniu 23 października na zbiorniku w Chorzewie odbyła się V edycja zawodów spławikowych Grand Prix Okręgu Kieleckiego.
W zawodach wystartowało 25 zawodników, w tym pięciu juniorów.
Ranek był bardzo zimny i mglisty, temperatura była w okolicach 2 stopni Celsjusza, a płd-wsch. wiatr dodatkowo wzmagał uczucie chłodu. Po odprawie zawodników i wylosowaniu sektorów i stanowisk wędkarze przystąpili do przygotowań do zawodów. O godzinie 10 sędzia główny Ksel Mariusz dał sygnał i zawodnicy rozpoczęli nęcenie a następnie zaczęli zawody. Ryba kaprysiła niemiłosiernie, a brania były niemrawe i niezauważalne. Brał drobny leszcz, jazgarz a gdzieniegdzie trafiała się płoć. Około 12 w południe wyszło słońce i zrobiło się cieplej, co zrekompensowało zawodnikom nieudane połowy. Po czterech godzinach sędzia dał sygnał kończący zawody i przystąpiono do ważenia złowionych ryb i podliczania wyników zawodów.
W tym czasie uczestnicy posilili się gorącą potrawą i grzali zmarznięte ręce przy ognisku.
W kategorii Junior I miejsce z wynikiem 870 pkt. zajął Kanas Oskar, II miejsce zajął Kwapisz Jakub z wynikiem 600 pkt. a III miejsce zajęła Sajkiewicz Dominika  z  wynikiem 330 pkt.
W kategorii Senior I miejsce z wynikiem 985 pkt. zajął Książka Jarosław, II miejsce z wynikiem 945 pkt. zajął Turbiarz Michał, III miejsce zajął Czajor Mirosław z wynikiem 975 pkt.
Zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Grand Prix Okręgu - Chorzewa 23.10.2016 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł