Grunt na lekko czyli picker

/ 2 komentarzy

W wakacje pojechałem z wujkiem na ryby na zbiornik Bolmin nastawialiśmy się na leszcza i karpia,przez pierwszą godzinę łowiliśmy na spławik i nic się nie działo nawet najmniejszego skubnięcia.Wtedy postanowiłem wyjąć moją nową wędke , był to winklepicker jaxon charisma cw.30g i tani kołowrotek jaxona , na kołowrotku była nawinięta żyłka 0,18mm i przypon 0,14mm , mały koszyczek zanętowy 5g na lurce antysplątaniowej, pod lurką był stoper i krętlik , haczyk nr.10.Na haczyk założyłem 3 białe robaki i napełniłem koszyczek zanętą na karpia.Zarzucam wędke i po 5 minutach widzę delikatne branie na szczytówce,zacinam i czuję na wędce coś dużego a po wyciągnięciu ryby okazuje się że jest to 30 centymetrowy leszcz.Przez następne godziny wyciągałem takie leszcze jeden po drugim ,a mój wujek łowił na spławik do końca i nic nie złowił.Łowienie pickerem sprawia dużą przyjemność i satysfakcję moim zdaniem jest to najlepsza metoda do połowu białorybu .

SPRZĘT.

Wędzisko nie musi być z najwyższej półki wystarczy że będzie kosztować powyżej 100zl .Kołowrotek o małej pojemności szpuli aby nie trzeba było robić podkładów , żyłka od 0,14mm do 0,20mm , koszyczek najlepiej na lurce antysplątaniowej , ale to już jak kto woli . Ważne aby koszyczek był mały , np. jeżeli mamy wędke o cw.30g to koszyczek powinien mieć około 5g maks 10g . Pod lurką zakładamy stoper potem krętlik i przypon z haczykiem . ważne aby założyć mały haczyk aby ryba go nie wyczuła podczas brania.

JEZIORO.

Na jezioro zakładam delikatną szczytówkę i koszyczek zanętowy 5g. Ważne jest aby wędke ustawić na podpurkach tak aby szczytówka była jak najniżej nad wodą wtedy będą widoczne najdelikatniejsze brania i aby kąt pomiędzy wędką a żyłką wynosił 90 stopni.

RZEKA.

Na rzekę najczęściej zakładam ciężarek 10g i mocniejszą szczytówkę . Na rzece ważne jest aby szczytówka naszej wędki była jak najwyżej (pamiętajmy o kącie 90 stopni) aby płynąca woda nie powodowała sztucznych brań.


Mam nadzieję że mój artykuł się wam podobał i wam pomógł.

Pozdrawiam!

 


4.5
Oceń
(2 głosów)

 

Grunt na lekko czyli picker - opinie i komentarze

sebek355sebek355
0
przepraszam za błędy jest to mój pierwszy wpis (2012-09-06 15:36)
Lukasz1221Lukasz1221
0
Młody masz dobry sprzęt szanuj go. i łów jak najwięcej tą metodą to odkryjesz prawdziwą frajdę tej metody. Połamnaia (2012-09-10 22:23)

skomentuj ten artykuł