Gruntowe zawody nocne, Chorzewa 14/15.07.2018

/ 9 zdjęć


Z 14/15 lipca br. odbyły się na zbiorniku dużym w Chorzewie gruntowe zawody nocne na dwie wędki. O godzinie 17 pod wagonem stawiło się 23 wędkarzy, których serdecznie przywitał Prezes Krystian Toczyłowski.
Podczas odprawy Prezes przypomniał zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania stanowisk. Po losowaniu zawodnicy udali się na swoje stanowiska aby przygotować się do zawodów. Od początku zawodów pogoda nie rozpieszczała wędkarzy bowiem mocno wiało, a czasami padała mżawka. Aura z czasem się poprawiała lecz nie napawała optymizmem tym samym obawiano się, że ryby nie będą chętnie współpracować. O godzinie 19 sędzia dał pierwszy sygnał oznaczający początek rywalizacji i w ruch poszły feedery, pickery a także wędki karpiowe. O północy sędzia dał II sygnał oznaczający przerwę w wędkowaniu, w tym czasie sędziowie zważyli złowione ryby a wędkarze tradycyjnie posilali się kiełbaską z grilla i ciepłymi napojami. Zgodnie z przewidywaniami ryby niechętnie współpracowały, o czym świadczą wyniki z pierwszej części zwodów. O godzinie 1 sędzia dał III sygnał oznaczający koniec przerwy i zawodnicy ponownie przystąpili do wędkowania. O godzinie 8 sędzia dał IV sygnał oznaczający koniec zawodów i przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Łowiono głównie karpie, trafił się też mały sum. Zawody odbyły się w jednej 13 godzinnej turze z godzinną przerwą. I jak co roku są one wyczerpujące, co było widać po twarzach zawodników, którzy byli bardzo zmęczeni w szczególności nie przespaną nocą. Niektórym na chwilę przymknęło się oko, co skutkowało porwaniem wędki przez karpia lub splątaniem zestawu. Pomimo zmęczenia widać było uśmiechy na twarzy i zadowolenie z zawodów, które zawsze dodają troszkę dreszczyku emocji podczas nocnego wędkowania i holowania karpi.

Po chwili sędziowie ogłosili wyniki: I miejsce zająłJarosław Równicki, II miejsce zajął Krzysztof Majcher. III miejsce zająłRafał Zaczkowski.

Statuetkę za największą rybę ufundował Jan Szczygieł, którą otrzymał Mirosław Czajor za złowienie Karpia o wadze 1340 g.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 


1
Oceń
(1 głosów)

 

Gruntowe zawody nocne, Chorzewa 14/15.07.2018 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł