Haki MegaBAITS - Made in Japan

/ 9 zdjęćZestaw wędkarski czyli mówiąc prosto wędka składa się z kilku podstawowych elementów. Podczas jego kompletowania wielu wędkarzy zwłaszcza mniej doświadczonych zwraca uwagę głównie na najbardziej przyciągające uwagę wzrokowca jakim jest niewątpliwie człowiek. Wędzisko, kołowrotek to podstawa. Miano ważnej zachowuje jeszcze linka czyli plecionka lub żyłka. W końcu to na niej będzie holowana ryba. Jednak czy do końca? Niewątpliwie są ważne jednak istnieje jeszcze jeden skromny lecz bardzo ważny element bez którego skuteczna i łowna wędka nie będzie zbudowana. Tym tylko pozornie i wzrokowo mały elementem jest hak. Mały gabarytowo stanowi jednak jedną z podstaw całokształtu wędki ciąży na nim odpowiedzialność nie mniejsza jak na wędzisku za pomyślne zakończenie holu dużej jak i małej ryby. Właśnie hak odpowiada z kluczowe elementy od czasu brania. Czyli za skuteczne zacięcie oraz pewne trzymanie podczas holu.

Haki MegaBAITS do metod spławikowych i gruntowych

Seria haków MegaBAITS składa się z dziesięciu modeli. Niżej krótkie charakterystyki każdego z nich.

Kuwase Gure EC00101BR LineGrip
Kute mocne haki w rozmiarach od 14-8. Przeznaczone głównie do przynęt roślinnych.

Chinu EC00001BN LineGrip
Kute mocne haki w rozmiarach od 10-1/0. Do większych przynęt zwierzęcych. Dobrze sprawdzają się w metodach gruntowych.

Shin Kanto Sure MB00013BN
Bezzadziorowe, kute i mocne haki w rozmiarach od 14-1/0. Powstały głównie pod łowiska gdzie obowiązuje używanie haków bezzadziorowych.

Yamame MB00019NI
Lekkie haki w rozmiarach 14-8. Przeznaczone głównie pod białe robaki i metody spławikowe.

Keiryu MB00020BR
Kute , finezyjne haki w rozmiarach 18-10. Przeznaczone do połowów metodami spławikowymi.

Banno Sode MB00026BN
Kute, mocne haki w rozmiarach 14-4. Haki leszczowe do lekkiego feedera jak i odległościówki.

Sode Marujiku MB00022RD
Delikatne haki wyczynowe w rozmiarach 22-18. Przeznaczone do pinki i ochotki.

Koaji Marujiku MB00045BN
Mocne haki w rozmiarach 12-8. Przeznaczone głównie do niewielkich przynęt zwierzęcych.

Futoji Umitanago MB00071B
M\Mocne, kute haki w rozmiarach 16-6. Głównie pod przynęty roślinne do feedera jak i odległościówki.

Izumejina MB00073BN
Bardzo mocne haki w rozmiarach od 18-1. Przeznaczone do metody. Sprawdzają się przy ciężkim feederze.

Seria MegaBAITS od strony technicznej

Haki wszystkich modeli wykonano z drutu ze stali węglowej high-carbon-steel. Dzięki temu są one bardzo sprężyste, jak i niełamliwe.bardzo trudno je rozgiąć biorąc pod uwagę dany model a dokładnie grubość drutu użytego do jego produkcji jak i rozmiar. MegaBAITS EDGE CUT LineGrip to wyposażenie haków w długie ostrze które ułatwia zacięcie ryby.Dzięki zastosowanej stali jest bardzo mocne i odporne na zagięcia. niektóre modele wyposażono też w system System LineGrip. Jest to to ich dodatkowa precyzyjne wyżłobienie w łopatce. Pozostałe modele są wyposażone w standardowe łopatki.

Od siebie czyli użytkownika

Podczas bieżącego sezonu bardzo często stosuję haki z serii MegaBAITS. Dzięki temu znam większość modeli od strony praktycznej. Bardzo spodobała mi się szerokość i różnorodność tej serii. Pomimo że składa się tylko z dziesięciu modeli mają one bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Osobiście używałem ich do łowienia feederami o różnej mocy jak i przy metodach spławikowych. Głównie była to dległościówka oraz przystawka rzeczna.

Haki posiadają wszelkie cechy jakich od nich wymagam. Wszystko opiera się na bardzo dobrej stali użytej do ich produkcji. Dzięki temu są ostre, bardzo trwałe i mocne. Skutecznie zacinają ryby jak i dobrze trzymają podczas holu. Haki do metod spławikowych wykonano z drutu o małej średnicy dzięki czemu nie uszkadzają przynęt. Haki gruntowe z drutu znacznie grubszego co daje i moc wymaganą w tych metodach. Podczas używania ich naprawdę czuć że przyjechały z Japonii. Jeśli ktoś ma ochotę dowiedzieć się o nich więcej oraz sprawdzić ich jakość wystarczy zabrać je nad wodę.

 


4.6
Oceń
(7 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Haki MegaBAITS - Made in Japan - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł