Haki Tubertini - najpopularniejsze modele

/ 13 zdjęć


Przedstawiam swoje opinie dotyczące najbardziej według mnie popularnych modeli haczyków Tubertini, które posiadam na dana chwilę.
Haki Tubertini - najpopularniejsze modele

1. Seria 1b - Haczyk o średniej grubości drucie i dość długim trzonku, wytrzymałe. Ja polecam gdy łowimy dużo średniej i dużej uklei oraz gdy w łowisku jest sporo średnich ryb i chcemy je łowić szybko na bata. Kolor -srebrny.
2. Seria 1T - Posiadają stosunkowo cienki drut i długi trzonek (drut cieńszy i dłuższy niż seria 1b). Do połowu mniejszych i średnich uklei i gdy biorą słabo. Także polecam na inne małe i średnie ryby łowione batem w szybkim tempie. Kolor - srebrny.
3. Seria 1 M Specjal - Haczyki posiadają raczej cienki drut o średniej długości trzonka. Polecam wtedy jak wyniki są bardzo słabe. Kolor - ciemno stalowy.
4. Seria 2 Bronzato - Drut o średniej grubości, kształt klasyczny który to polecam najbardziej do tyczki. Kolor niby brązowy ale ja bym powiedział, że taki jakiś "ciemny złoty" (mało spotykany wśród haczyków wyczynowych).
5. Seria 2 Opaco (Specjal) - Bardzo podobny do haczyka Bronzato. Myślę, że różni się tylko dłuższym ostrzem i kolorem. Kolor ciemno stalowy.
6. Seria 18 Bronzato - Drut średniej grubości, pewnie trzymają rybę. Przeznaczone na średnie i większe ryby. Charakteryzują się raczej krótkim trzonkiem. Tego samego koloru występuje haczyk w serii 2 (punkt 4).

Jak widzicie moje opinie niekiedy mogą troszkę odbiegać od innych.
Podsumowując; haczyki Tubertini pakowane są po 25szt. Koszt jednego opakowania wynosi 15-17zł. Dlatego należy uznać, że stanowią dobrą relację cena-jakość. Z pewnością mogę powiedzieć, iż na pewno znajdą się w moich pudełkach (przynajmniej ze cztery serie) na ten sezon.
Wkrótce dodam trzy fajne parametry zamieszczone w tabelce, które to niekiedy się przydadzą.

 


4.9
Oceń
(10 głosów)

 

Haki Tubertini - najpopularniejsze modele - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł