Zaloguj się do konta

Hipnotyzująca Czarna Nida

Niedzielne przedpołudnie, piękna słoneczna pogoda, syndrom dnia poprzedniego- trzeba się ogarnąć. Jak pomyślałam tak i zrobiłam – wyprowadzając przy okazji męża na spacer. Cel- Morawica. Już od pewnego czasu planowałam odwiedzić to miejsce, gdyż słyszałam o budowie nowego zbiornika w tej miejscowości. Zbiornik retencyjny powstaje w pobliżu szpitala psychiatrycznego na rzece Morawka . całkiem ładnie na daną chwilę to wygląda – brzegi obłożone kamieniami , tama, molo- cieszy oko.
Następnie udaliśmy się do pobliskiej miejscowości Bieleckie Młyny- gdzie często spinningujemy. Wciąż jestem zakochana w starym młynie przez który płynie czarna Nida. O każdej porze roku wygląda inaczej- hipnotyzuje.
Gdy szliśmy wzdłuż Czarnej naszym oczom ukazały się dwie postacie nieustraszonych spinningistów. Co mnie bardzo zadziwiło – o tej porze roku. No, ale jak im nie zimno, to proszę bardzo. Ale po ich minach to pogoda dała się we znaki a i rybki nie były łaskawe.
To może coś dokładniej o Czarnej.
Preferowana przez nas metodą jest spinning, zarówno w pobliżu młyna , gdzie woda jest spiętrzona, jak i na całej długości rzeki. ( ulubionym miejscem męża jest most – a właściwie miejscówka pod nim).
Chociaż wędkowanie na spławik również przynosi efekty. Można wyciągnąć płoć, klenia, jazia, czy leszcza. – choć to rzadkość.
Czasami przy przeźroczystej wodzie można zauważyć stada niemałych ryb.
Występujące ryby to między innymi : płoć, szczupak, okoń, jaź, leszcz, kleń, pstrąg. ( być może wiecej)
Jest to miejsce odwiedzane przez wędkarzy spinningistów, jak i tych wędkujących na żywca czy na spławik .
Dla zapominalskich , czy nie planujących wyprawy, na trasie Kielce- Morawica, znajdziemy sklep ( otwarty 24h) z artykułami wędkarskimi na stacji LPG- co czasami ratuje wyprawę.
Polecam serdecznie hipnotyzującą Czarną Nidę.

Opinie (7)

spokojny

Musi być tam ładnie, szkoda że prawie na drugim końcu Polski.

Daję pięć za wyprowadzenie męża na spacer :)

Grzegorz

[2010-03-07 20:48]

użytkownik

Mam tak blisko, a nie byłem daję 5 ***** [2010-03-08 20:59]

klos

Bardzo ciekawy artykul, miło się go czyta, piękne miejsca do wedkowania, oczywiście tak jak kolega daje 5 za wyprowadzenie męża na spacer:), nad pięknymi rzekami aż szkoda nie chodzić na spacery:) pozdrawiam [2010-03-09 11:31]

arturartur

Miejsce  ładne  na  spacer  i  z  wędką  i  z mężem .  Daje  5 i  wspaniałej  ryby  na  Wiosnę . To znaczy  niedługo  . Pozdrawiam . [2010-03-09 19:17]

turu4

Ja tam byłem i warto.Wobler76 zrobi się ciepło i lecimy :D [2010-03-10 22:18]

rafek81

Witam

tak tak Czarna Nida ma swój urok zwłaszcza na w.wymienionym odcinku ale nie tylko, jestem zachwycony jej urokiem i wynikami jakie tam sam osiagnołem właśnie na odcinku od Bieleckich Młynów idąc w dół rzeki do miejscowosci Ostrów. Koryto rzeki jest tak urozmajcone ,że o rybostanie nie wspomne pozdrawiam i zapraszam wszystkicz wedkarzy zwłaszcza miłosników spiningu...

[2010-03-10 22:27]

tomasz123

witam, ja też uwielbiam łowić na takich rzeczkach, pozdrawiam i daję 5 [2010-03-23 08:57]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Łowisko Tuszynek

ŁowiskoNa Łowisko Tuszynek wybraliśmy się w drugiej połowie lipca na k…

Tylko spławik

Witam serdecznie wszystkich kolegów wędkarzy w tym tekście chciałbym pr…