I-sze Towarzyskie Spławikowe Zawody Wędkarskie dla osób Niepełnosprawnych.

/ 3 komentarzy / 77 zdjęć


W dniu 19 sierpnia 2011 roku na zalewie Boryszewskim Zarząd Koła PZW Sochaczew-Miasto zorganizował po raz pierwszy Towarzyskie Spławikowe Zawody dla osób Niepełnosprawnych. Do udziału w zawodach zaprosił podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie oraz grupę osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów ,, JUTRZENKA” w Sochaczewie. Dzięki uprzejmości kierownictwa obu instytucji na starcie zawodów stawiły się 22 osoby , które po uprzednim wpisaniu się na listę startową w sekretariacie zawodów prowadzonym przez kol. MARIUSZA BAJURSKIEGO otrzymały oficjalne numery startowe. Następnie sędzia główny zawodów kol. ANDRZEJ BYLINOWICZ przywitał wszystkich zawodników oraz ich opiekunów , omówił zasady wędkowania obowiązujące w czasie trwania zawodów. Natomiast z-ca sędziego głównego kol. RYSZARD NOWAKOWSKI przeprowadził krótki instruktaż posługiwania się wędką . Następnie dokonano losowanie stanowisk na których poszczególni zawodnicy mieli wędkować. Każdy z uczestników dokonywał samodzielnego losowania i od razu otrzymywał wcześniej przygotowany przez organizatora zawodów zestaw w postaci kompletnej wędki , siatki do przechowywania złowionych ryb oraz przynętę na którą będzie łowił. Następnie wszyscy udali się na wcześniej wylosowane stanowiska. Przed rozpoczęciem wędkowania jak i podczas trwania całych zawodów zawodnikom pomagali przybyli z nimi opiekunowie: KONRAD SOBAŃSKI , SEBASTIAN BRZEZIŃSKI , JAROSŁAW DZIADURA , ANDRZEJ CIURA oraz członkowie Koła Sochaczew – Miasto kol. ADAM KAKAREKO , kol. MACIEJ PRZYBYLSKI , a także jak zwykle niezawodni podczas tego typu zawodów gospodarz koła kol. MAREK ROGOZIŃSKI oraz kol. MARYLA MARKOWSKA – BAJURSKA. Po sygnale danym syreną alarmową zaczęto łowienie i tu okazało się ,że zawodnicy którzy w większości po raz pierwszy mają do czynienia z wędką świetnie sobie z nią radzą mimo dość silnie wiejącego wiatru który nawet wytrawnym wędkarzom przeszkadza.
Podczas zawodów cały czas świeciło słonko i tylko wcześniej wspomniany wiatr z lekka zakłócał łowienie . Zawodnicy w jak i opiekunowie podczas trwania zawodów mieli do dyspozycji wodę do picia oraz świeżutkie pączki które roznosili na stanowiska kol. Maryla Markowska-Bajurska i kol. Marek Rogoziński. Po około dwóch godzinach zakończono oficjalne łowienie i komisja wagowa przystąpiła do ważenia złowionych ryb , a następnie po podliczeniu punktacji ogłoszono wyniki :

1-miejsce GAWROŃSKI MARCIN z ŚDS – punktów 275
2-miejsce TOMALA RAFAŁ z ŚDS – punktów 180
3-miejsce BACZYŃSKA DOROTA z WTZ – punktów 150

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy które wręczyli v-ce Prezes ds. Sportu Koła Sochaczew – Miasto kol. RYSZARD NOWAKOWSKI oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Sochaczewie Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych TADEUSZ JAWORSKI.
Po części oficjalnej zrobiono pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników wraz z opiekunami i organizatorami zawodów , następnie uczestnicy zostali zaproszeni na wcześniej przygotowanego przez kol. MARKA ROGOZIŃSKIEGO oraz kol. MARYLĘ MARKOWSKĄ – BAJURSKĄ grilla i pieczoną kiełbaskę która cieszyła się dużym powodzeniem. Przez cały czas trwania zawodów jak i po panowała bardzo miła atmosfera było dużo śmiechu , a wszystkim mimo że pogoda była nie najlepsza dopisywały humory. Organizatorzy byli bardzo mile zaskoczeni niezwykłym zdyscyplinowaniem osób biorących udział w zawodach , co jest niewątpliwie zasługą zarówno przybyłych opiekunów jak również wszystkich pracowników obu placówek.

Podziękowania należą się sponsorom :

MARIUSZOWI i MARYLI BAJURSKIM - przekazanie nieodpłatnie pączków
MARKOWI ROGOZIŃSKIEMU – przekazanie nieodpłatnie pieczywa

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom uczestniczącym w zorganizowaniu , zabezpieczeniu i przeprowadzeniu zawodów , a przede wszystkim samym uczestnikom którzy wykazali wielki hart ducha i pokazali , że mogą na równi startować z pełnosprawnymi zawodnikami.Sekretarz Koła PZW Sochaczew-Miasto
MARIUSZ BAJURSKI

 


5
Oceń
(11 głosów)

 

I-sze Towarzyskie Spławikowe Zawody Wędkarskie dla osób Niepełnosprawnych. - opinie i komentarze

mariusz1236543mariusz1236543
0
Świetni ludzie,świetna zabawa. Zarządzie Koła - nareszcie coś się robi dobrego , co przyniesie w przyszłości efekty. (2011-08-19 22:32)
marysiabmarysiab
0
Super zabawa,przesympatyczni ludzie.Gratulacje dla organizatorów. (2011-08-21 13:36)
adleradler
0

Gratuluję udanego przedsięwzięcia . Mało jest w kraju okręgów , kół które tego typu zawody organizują . Są to na pewno bardzo trudne w przygotowaniu imprezy lecz jak widać na Waszym przykładzie NIE NALEŻY się bać takich wyzwań .

Duże brawa dla organizatorów oraz dla zarządu koła . Oby inne nasze koła zaczerpneli wasz wzorzec i by była to ramówka większości kół .

Gratuluję i pozdrawiam . 

(2011-08-22 11:28)

skomentuj ten artykuł