I tura Pucharu Prezesa - Wyspa Pucka, 8 maja 2016r. - Starfish drugi!!!


I tura spławikowego Pucharu Prezesa odbyła się na Wyspie Puckiej w dniu 8 maja 2016r. Pogoda w tym dniu była wyśmienita - świeciło słoneczko oraz było cieplutko. Na starcie nie mogło zabraknąć czołowego klubu spławikowego "Starfish" Stargard. W stałym składzie naszego klubu nastąpiła jedna zmiana. Za Marcina Wąchalskiego do składu wszedł Ireneusz Kubiaczyk.

Warto zaznaczyć, iż cały cykl tych zawodów składa się łącznie z czterech tur rozgrywanych odpowiednio na inny łowisku.

Zbiórkę zaplanowano na godzinę 7,00. Na starcie stanęło 9 drużyn oraz startowali wędkarze indywidualnie. Łącznie kobiety były cztery, juniorów pięciu i aż czterdziestu siedmiu seniorów. Oczywiście seniorzy zostali podzieleni na trzy sektory. Po odprawie technicznej oraz losowaniu wszyscy uczestnicy zawodów udali się na swoje miejsca do wędkowania. Od lewej strony były trzy sektory seniorskie, następnie kobiety i juniorzy.

O godzinie 10,20 odbyło się nęcenie. Do wody poleciało mnóstwo smakołyków aby zachęcić rybki do żerowania. Dziesięć minut później nastąpił start. Uciąg w tym dniu kształtował się między 1,5 a 3,5g. Zawodnicy w szczególności odławiali różnej wielkości krąpie. Często zdarzały się też płocie jak i leszczyki. Większość łowiła tyczkami ale niektórzy łowili batami. Na haczyk stosowano białe robaki, pinki i ochotkę.

Koniec zawodów nastąpił po 4 godzinach walki czyli o 14,30. Kobiety i juniorzy zgodnie z przepisem łowili jedną godzinę krócej. Sprawnie działająca komisja sędziowska zważyła rybki a następnie za pomocą programu komputerowego przedstawiła wyniki. Drużynowo zwyciężyła ekipa Koła Pyrzyce - 18 punktów karnych. Drugie miejsce zajął Klub Starfish Stargard - 19 punktów, zaś trzecie koło Agryf Szczecin z dorobkiem 22 punktów.

Indywidualnie swoje sektory wygrali:

kobiety - Barbara Nagórska, Starfish, 4410,

juniorzy - Dawid Bogusz, Starfish, 9590,

seniorzy;

sektor A - Damian Wojciechowski, (startował indywidualnie), 9740,

sektor B - Andrzej Lubasiewicz,  Klub Police, 15050,

sektor C - Marcin Kwiatkowski, Koło Pyrzyce, 15445 (najwyższy wynik zawodów).

Seniorzy Klubu Starfish odpowiednio: Ireneusz Kubiaczyk - 8 miejsce w sektorze A, Piotr Rokicki - 6 w sektorze B zaś Waldemar Nagórski 3 miejsce w C. Do tego należy dołączyć dwa pierwsze miejsca w kobietach i juniorach. Łącznie daje naszemu klubowi wysokie 2 miejsce!

Warto zaznaczyć o bardzo smacznym poczęstunku po zawodach. Zwycięzcy sektorowi zostali nagrodzeni pucharami. Z pośród wszystkich zostały także rozlosowane upominki.

Do zobaczenie na drugiej turze...

Wyniki w dokumencie (pliku)...

Uwaga: w drugim pliku klasyfikacja po 2 zawodach!!!

Zdjęcia z przygotowań do zawodów oraz wyniki:

https://picasaweb.google.com/115675238361455886868/6282357992177975073

 


0
Oceń
(0 głosów)

 I tura Pucharu Prezesa - Wyspa Pucka, 8 maja 2016r. - Starfish drugi!!! - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł