I tura spławikowa o mistrza klubu Starfish - Ina, 26.03.2017


W dniu 26 marca odbyła się I tura o mistrza klubu Spławikowego Starfish. Miejscem rywalizacji była rzeka Ina w Stargardzie na odcinku od ulicy Nowowiejskiej. Na starcie stanęło 14 zawodników. Mała frekwencja spowodowana była wieloma zawodami odbywającymi się w ten weekend w kołach jak i klubach.


O godzinie 7,30 zaplanowana była zbiórka zawodników. W tym czasie na termometrze była minusowa temperatura. Na zbiórce zostały omówione zasady wędkowania oraz zostało przeprowadzone losowanie. Aby było sprawiedliwiej na tej wodzie zrobione były dwa sektory odpowiednio liczące po 7 osób.


Nęcenie odbyło się o 8,50 a start nastąpił od 9,00. Zawody trwały 3h z uwagi na niską temperaturę i opadającą mgłę. Ryby tego dnia nie chciały zupełnie współpracować. Pierwsze minuty to zupełny ich brak. Dopiero później u tylko czterech zawodników pojawiły się nieliczne rybki. Dziesięciu wędkarzy nie miało w siatkach nic wymiarowego do wagi. Ci co złowili to mieli po dwie lub ciut więcej rybkek. Były to różnej wielkości płotki.


Sektor „A” wygrał Robert Karwat z Goleniowa zaś sektor „B” Marcin Wąchalski z miejscowego Starfisha. Łowili oni tyczkami ze spławikami od 1,5 do 3g. Na haczyku ochotka lub ochotka z pinką.


Prawdopodobnie przyczyna tak słabego żerowania rybek była niska temperatura jak i dzień wcześniej odbywające się tam zawody koła Kolejarz Stargard. Nakarmione rybki niestety nie miały większego apetytu.


O 12,00 nastąpiło zakończenie zawodów. Dziesięciu wędkarzy nie miało ryby wymiarowej. Następnie na zbiórce odczytane zostały wyniki a dla wszystkich były małe niespodzianki z upominkami. Na koniec prezes Starfisha podziękował za uczestnictwo i zaprosił na drugą turę klubu. Od dokładnej dacie i miejscu rozegrania wszyscy zostaną odpowiednio wcześniej poinformowani.


Pierwsza czwórka zawodów:


1.      Robert Karwat – Smolt Goleniów,
sektor A – 660g


2.      Marcin Wąchalski – Starfish, sektor B
– 390g


3.      Piotr Łucko – Spółdzielca Stargard,
sektor A – 440g


4.      Henryk Kaliszuk – Spółdzielca Stargard,
sektor B – 250g

Ponad 200 zdjęć tutaj

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

I tura spławikowa o mistrza klubu Starfish - Ina, 26.03.2017 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł