I Tura Spławikowych Mistrzostw Koła Big Fish Szczecin (FILM)

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


Czwartego kwietnia br. w słonecznym Szczecinie nad brzegami Odry w iście wiosennej atmosferze Koło PZW Big Fish rozegrało swoją pierwszą turę spławikowych mistrzostw.
Dzień na sportowe zmagania wędkarze z koła Big Fish dobrali w sposób arcymistrzowski: czyste niebo, wspaniałe wiosenne słońce, lekki wiaterek – temperatura ok. 20 stopni w skali Celsjusza. Natura zdała się czekać na tak przyjazne warunki pogodowe i nad szczecińską Odrą postanowiła dać wybrańcom swoisty darmowy wiosenny koncert ze śpiewem ptaków w tle. Ryby prawdopodobnie przyłączyły się do wiosennej prezentacji, ponieważ skubały często i na co popadnie. Na zestawach królowały płocie i krąpie, nie brakowało: okonków, jazgarzy, uklei. Trafiały się pojedyncze bonusy w postaci 700 punktowych podleszczyków. O tym, że na I turze mistrzostw wędkarze z Big Fisha się nie nudzili może świadczyć tabela wyników. Kompletne pudło osiągnęło ponad 9 000 punktów.

Najlepszy w Bigfishowskich mistrzostwach okazał się Sławomir Rogiński uzyskując 9 630 punktów na zestawie o długości 5m – złośliwcy twierdzili, że Sławek za tak wysoki wynik na bacie 5m. powinien podziękować tzw. ”bokom” (zawodnikom sąsiadującym), którzy nie potrafili zatrzymać ryby dalej od brzegu. Na te typowo wyczynowe analizy można odpowiedzieć słowami fanatyków piłkarskich: „Szczęście zawsze uśmiecha się do lepszego” - a potwierdzeniem tych słów może być fakt zdobycia przez Sławka tytułu Mistrza OPZW Szczecin 2011 w wędkarstwie morskim.
Drugą lokatę z Odry wyłowił zawsze uśmiechnięty Łukasz Potkański uzyskując wynik 9 265 punktów.
Trzecie miejsce zdobył Marcin Biernaczyk uzyskując wynik 9 185 punktów.
W kategorii kobiet wygrała od lat niepokonana Ewa Marszałek uzyskując wynik 5 745 punktów.


Nad przestrzeganiem RAPR oraz prawidłowością zawodów czuwał Sędzia Klasy Krajowej Tomasz Mientki.
Sferę oficjalną oraz tą bliższą żołądkowi osobiście nadzorował prezes koła Waldemar Wyszomirski.

A tego, jak wędkarze rywalizowali i jak ludzie się bawili w ten wspaniały wiosenny dzień nie odda żaden opis, żadne zdjęcie, żaden film, po prostu trzeba tam być, by to osobiście poczuć.
tekst i film www.zpw.pl
Więcej zdjęć w naszej galerii

 


4.8
Oceń
(5 głosów)

 

I Tura Spławikowych Mistrzostw Koła Big Fish Szczecin (FILM) - opinie i komentarze

jurekjurek
0
Gratuluje wszystkim , którzy wygrali te zawody , a także wszystkim uczestnikom i organizatorom , przyznam , że pogoda Wam dopisała --------- pozdrawiam całą społeczność tego Koła .
(2011-04-10 16:24)

skomentuj ten artykuł