I zawody o Puchar Burmistrza Miasta Jędrzejowa

/ 1 komentarzy / 10 zdjęć


W niedzielę 20 października br. na zbiorniku małym w Chorzewie, odbyły się zawody wędkarskie metodą dowolną tj. spławik lub grunt na jedną wędkę o Puchar Burmistrza Miasta Jędrzejowa. Zawody w imieniu Burmistrza Marcina Piszczka otworzył Krystyn Toczyłowski prezes koła LIN w Jędrzejowie.
Po sprawdzeniu listy obecności i przypomnieniu zasad rywalizacji przystąpiono do losowania stanowisk, po czym, zawodnicy udali się na swoje miejsca w celu przygotowania się do rywalizacji. Po sygnale rozpoczęcia zawodów w ruch poszły tyczki, baty, odległościówki oraz feedery. Ryba, pomimo pięknej słonecznej i bezwietrznej pogody nie chętnie współpracowała. Zawodnicy robili wszystko aby przekonać rybki do współpracy i nie wyzerować. Po sygnale kończącym zawody sędziowie przystąpili do ważenia ryb. Łowiono głownie karpie, leszczyki i jazgarze. W czasie gdy sędziowie podliczali wyniki, zawodnicy posilali się kiełbaską z grilla, spożywali napoje i wymieniali się swymi spostrzeżeniami odnośnie łowienia ryb.
Zawody przebiegły w miłej i koleżeńskiej atmosferze, cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż udział wzięło 25 wędkarzy. Nagrody oraz puchary ufundował Marcin Piszczek – Burmistrz Miasta Jędrzejowa, a puchar za największą rybę ufundował Jan Szczygieł. Natomiast zestaw żyłek wędkarskich ufundowało Koło Jędrzejów.
Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary Burmistrza Jędrzejowa, które w jego imieniu wręczył prezes Koła Krystyn Toczyłowski.
I miejsce zajął Kanas Oskar – Chęciny
II miejsce zajął Szczygieł Jan – Jędrzejów
III miejsce zajął Czajor Mirosław – Jędrzejów
IV miejsce zajął Szota Grzegorz – Sędziszów
V miejsce zajął Zaczkowski Rafał – Jędrzejów
VI miejsce zajął Majcher Krzysztof – Jędrzejów

Największą rybę karpia o wadze 1275 g złowił Korpus Łukasz - Małogoszcz, który otrzymał statuetkę za największą rybę zawodów.
Zawody sędziowali panowie: Adam Kucybała i Zenon Piasecki. 

 


4.6
Oceń
(9 głosów)

 

I zawody o Puchar Burmistrza Miasta Jędrzejowa - opinie i komentarze

bolonka792bolonka792
+3
Gratulacje dla Zwycięzców i organizatorów !!!  (2019-10-25 08:30)

skomentuj ten artykuł